Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şimşek’ten Avrupa Birliği Açıklaması: Bağlamak İstiyoruz

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Şimşek, Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne sağlam şekilde yeniden bağlamak istediklerini vurguladı. İşte detaylar;
Şimşek’ten Avrupa Birliği Açıklaması: Bağlamak İstiyoruz
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden İngilizce bir paylaşım yaparak dikkatleri üzerine çekti. Şimşek, Avrupa Komisyonu’nun “Avrupa Birliği-Türkiye siyasi, ekonomik ve ticari ilişkilerin durumu” hakkındaki raporu memnuniyetle karşıladıklarını vurguladı.

Komisyonun ve yüksek temsilci tarafından önerilen önlemlerin Türkiye için teşvik edici ve olumlu gelişmelere işaret ettiğini belirtti.

Şimşek’ten Avrupa Birliği Açıklaması: Bağlamak İstiyoruzKaynak: Twitter

Özellikle ekonomi, enerji ve ulaştırma konularında AB-Türkiye Yüksek Düzeyli Diyaloglarının, Yüksek Düzeyde Siyasi Diyalog toplantılarının, AB-Türkiye Gümrük Birliği’nin görüşmelerinin kaldığı yerden devam etmesi ve yeniden canlandırılmasına dikkat çekti.

Bakan Şimşek, Avrupa Yatırım Bankası’nın Türkiye’deki tüm sektörlerdeki faaliyetlerine yeniden başlamaya davet edilmesine, Türk vatandaşlarına yönelik vize kısıtlamalarının hafifletilmesi çağrılarını hatırlattı.

GCM Yatırım Banner

Şimşek, “Türkiye ve Avrupa Birliği birlikte daha güçlü” ifadelerini kullandı. Türkiye’yi AB’ye sağlam şekilde yeniden bağlamak istediklerini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.