Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şimşek’le Yapılan Görüşmeden Net Rakam Çıktı

Pazartesi günü başlayacak olan asgari ücret pazarlıkları öncesinde kulislerde konuşulan rakamlar kamuoyuyla paylaşılmaya devam ediyor. Son rakam, Bakan Şimşek’ten geldi.
Şimşek’le Yapılan Görüşmeden Net Rakam Çıktı
HABER GİRİŞ

Seçime gidilirken asgari ücrete verilen zam oranının vatandaşı ne oranda memnun edeceği soru işaretleri yarattı. Yıl içerisinde bir daha ücret zammına gidilmeyeceğinin netleşmesiyle, Ocak’ta gelecek asgari ücret artışı daha da kritik bir hal aldı.

AKP kulislerinde yüzde 50 oranında bir artışın tabanda memnuniyet yaratacağı konuşulurken, zam kararında belirleyici olan ismin ne düşündüğü gündeme geldi.

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile asgari ücret meselesini görüştüğünü paylaştı.

Görüşmede konuşulan rakamı aktaran Küçük, canlı yayında yaptığı açıklamalarda asgari ücrete verilecek zammın sınırlı kalacağını duyurdu. 2024 için asgari ücretin yüzde 40’lık bir zamla 16 bin lira seviyesinde olabileceğini söyledi.

Gelecek yıl için planlaması yapılan enflasyon oranına dair de açıklama yaparak, yılın ikinci yarısında yüzde 38 oranındaki enflasyon senaryosuna odaklanıldığını kaydetti. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.