Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şimşek ve Erkan New York’a Gidiyor: Yatırımcılarla Görüşecekler

İspanya’nın ardından Şimşek ve Erkan’ın yeni rotası JPMorgan’ın New York’taki merkezi olacak. İki isim de yatırımcılara önemli sunumlar yapacak. İşte detaylar;
Şimşek ve Erkan New York’a Gidiyor: Yatırımcılarla Görüşecekler
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Hafize Gaye Erkan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’ye yatırım çekmek ve yabancı yatırımcıları ikna etmek için çalışmalarına devam ediyor. İki isim, 11 Ocak’ta New York’a gidecek.

Toplantı kapsamında davetlilere gönderilen notta, “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, sizleri Türk yetkililer ve yatırımcılar ile görüşeceğiniz bir güne davet ediyor” ifadeleri kullanıldı.

Yabancı yatırımcılar, Türkiye’de Ortodoks politikalara yönelik adımların istikrarlı bir şekilde devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Erkan ve Şimşek JPMorgan’ın New York’taki merkezinde yapılacak toplantıda enflasyon, para politikası, finansal piyasalar ve bankacılık gibi kritik konularda sunum yapacak.

Erkan, “Para Politikası ve Enflasyon Görünümü”, Şimşek ise “Maliye Politikası ve Hazine’nin Finansman Görünümü” başlıklı konuşmalar gerçekleştirecek. Sunumun ardından ikinci aşamada “Türk Varlıklarına İlişkin Yatırımcı Görüşleri Paneli” düzenlenecek. Ayrıca döviz stratejisi, dezenflasyon politikası, makroihtiyati çerçeve gibi oturumların gerçekleşeceği de biliniyor.

Şimşek ve Erkan, geçtiğimiz günlerde İspanya’da temaslarda bulunmuştu. Ziyaretlerle ilgili bilgi veren Şimşek, İspanya’daki ziyaretlerin oldukça yoğun geçtiğini ve iş birliğinin güçlendiğini belirtmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın