Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şimşek ve Erkan Körfez’den Önce Batı ile Görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Körfez turuna katılmaya hazırlanan Bakan Şimşek ve TCMB Başkanı Erkan, önce ABD Hazine Bakanı Yellen ve uluslararası finans devleri ile görüşecek.
Şimşek ve Erkan Körfez’den Önce Batı ile Görüşecek
Son Güncelleme: 
Yorum

G20 zirvesi için Hindistan’a gitme kararı alan yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, Körfez turundan önce ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ile temas kuracak.

Çin ziyaretinin ardından rotayı Hindistan’a çeviren Yellen ile yapılacak görüşmede iki ismin ajandasında hangi konu başlıklarının yer aldığı merak konusu olurken, İngiliz haber ajansı Reuters’a konuşan kaynakların aktardığına göre bugün Batı finans dünyasından pek çok isimle de görüşmeler yapılacak.

Son gelişmelerde, küresel piyasalarda tanınırlık kazanmış Şimşek ve Erkan’ın önce Batı yerine Körfez’e yönelmesine gelen eleştirilerin karşılık bulduğu görüldü.

Ekonomi yönetimindeki iki ismin bugün Yellen’den sonra Dünya Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Singapur Maliye Bakanı ile de görüşeceği öğrenildi.

Şimşek ve Erkan’ın daha sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Körfez ziyaretine dahil olacağı bilgisi paylaşıldı.

Merkez Bankası Başkanı’nın bu hafta Perşembe günü gerçekleştirilecek para politikası kurulu (PPK) toplantısı nedeniyle Körfez ziyaretinin ilk kısmında bulunacağı detayı aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu