Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şimşek ve CHP’li Karatepe Görüşmesinden Sonuç Alındı mı?

CHP’li Yalçın Karatepe ve Mehmet Şimşek arasında 4 saat 20 dakika süren görüşme sona erdi. Karatepe detayları paylaştı. İşte detaylar;
Şimşek ve CHP’li Karatepe Görüşmesinden Sonuç Alındı mı?
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe’yi kabul etti. Saat 10.00’da başlayan görüşme 4 saat 20 dakika sürdü.

CHP’li Karatepe görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu ve iktidarın milletin yaşadığı ekonomik yıkımdaki sorumluluğuna ortak olmayacaklarını vurguladı. Temsil ettikleri kitlelerin haklarını savunmak ve bedeli ödeyenin vatandaş olmaması için bu görüşmeyi gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

Karatepe önerileri 4 ana başlıkta sunduklarını, asgari ücrete zam yapılmayacak olmasını şiddetle reddettiklerini, bunu Şimşek’e ilettiklerini belirtti. Memur emeklilerine olan yüzde 20’lik zammın yeterli olmadığını aktardı.

CHP’li yetkilinin Şimşek’e kullandığı öne çıkan ifadeler:

  • Karatepe vergide adaletin sağlanması gerektiğini savundu ve düşük gelirli vatandaşların üzerindeki vergi yükünün dağa ağır olduğunu dile getirdi.
  • Yurt dışı çıkış harcının doğru olmadığını ve vatandaşın seyahat özgürlüğünü kısıtladığını ifade etti.
  • Şimşek’in ‘Asgari ücret konusunda artırmayacağız’ demediğini, ancak kendi izleniminin asgari ücrete bir artış gelmeyeceği yönünde olduğunu paylaştı.

Yalçın Karatepe “Biz yaptıklarından ve yapacaklarından sorumlu tutuyoruz. Önümüzdeki dönemde göreceğiz. Defaatle söylüyorum. Vergide adaletin sağlanması gerekir.” ifadelerini kullandı. Vergi vermeyen ciddi bir kesim olduğuna dikkat çeken Karatepe, Şimşek’in bu durumu önemsediğini kaydetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın