Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şimşek: Türkiye’yi Gri Listeden Çıkartmaya Kararlıyız

Bakan Şimşek, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Türkiye’yi gri listeden çıkaracaklarını ifade etti. İşte detaylar;
Şimşek: Türkiye’yi Gri Listeden Çıkartmaya Kararlıyız
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 20 Temmuz’da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Türkiye’yi gri listeden çıkarmakta kararlı olduklarını vurguladı. Şimşek, Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından paylaşılan raporda Türkiye’nin 40 FATF standardının 39 adedinin uyumlu olduğunun tescil edildiğini söyledi.

Söz konusu verilerin kara para aklama ile terörizmin finansmanı ile mücadelede verdikleri önemin açık bir tezahürü olduğunu paylaştı.

Şimşek: Türkiye’yi Gri Listeden Çıkartmaya KararlıyızKaynak: Twitter

Türkiye’nin bu çerçevedeki çalışmalarını yükselterek devam ettirmeye ve uygulamada sağlayacakları etkinlik ile ülkeyi gri listeden çıkartmaya kararlı olduklarını söyledi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), gün içinde yaptığı açıklamada ihracatçıya finansman desteği sağlamak amacıyla reeskont kredisinde bankaların günlük limitini 5 kat arttırma kararı aldığını duyurmuştu.

Şimşek sabah saatlerinde yaptığı paylaşımında programın en büyük önceliklerinden birisinin ihracatın güçlü bir şekilde desteklenmesi olduğunu dile getirmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu