Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şimşek: Politikalarımız Kısa Vadede Finansal İstikrar Hedefliyor

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, ekonomide izlenecek politikaların temel hedeflerini açıkladı.
Şimşek: Politikalarımız Kısa Vadede Finansal İstikrar Hedefliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu’nun (PPK) aldığı faiz kararı sonrası bir değerlendirme yapmıştı. İstanbul’a hareketinden önce Ankara Esenboğa Havalimanı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yaptığı yorumu sosyal medya hesabından da paylaşan Şimşek;

“Ekonomi politikalarımız kısa vadede fiyat istikrarını ve makro finansal istikrarı hedeflemektedir. Bu hedeflere ulaşmada kararlıyız. Merkez Bankası’ının dünkü açıklamasında da belirtildiği gibi bu bir süreçtir. Bu süreç kararlılıkla ve kademeli olarak yönetilecektir.“ ifadesini kullandı.

Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası yaptığı değerlendirmede ise istikrar, güven, sürdürülebilirlik vurgusu yaparak, gelecek dönemde izlenecek ekonomi politikasının bu kavramlar ekseninde şekilleneceğini belirtti.

Sürdürülebilir büyümenin refah ve kalkınma için vazgeçilmez önkoşul olduğunu söyleyen Şimşek, bunun ancak yatırım ve istihdam ile sağlanacağının altını çizdi. Yatırımların ise öngörülebilirlik ortamında yapılacağını vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu