Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şimşek, Ekonomi Programının Hedeflerini Açıkladı

Bakan Şimşek, X’ten yaptığı açıklamada ekonomi programına yönelik hedefleri sıraladı ve gerçekleştirdiği ziyaretlere değindi. İşte detaylar;
Şimşek, Ekonomi Programının Hedeflerini Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda fiyat istikrarını vurguladı ve uyguladıkları programın hedeflerini paylaştı. Şimşek, sektör ve iş dünyası temsilcileriyle buluştuklarını söyledi.

Fiyat istikrarını merkeze alan, bütçe disiplinini ve sürdürülebilir cari açığı hedefleyen programı kararlılıkla uyguladıklarını vurguladı.

Şimşek Ekonomi Programının Hedeflerini AçıkladıKaynak: X/Mehmet Şimşek

Şimşek, programın başarısının pekişmesi için toplumun geniş kesimleri tarafından sahiplenilmesi gerektiğini belirtti. Bu çerçevede her fırsatta Türkiye’nin dört bir yanında ekonomi politikalarının hedeflerini ve sonuçlarını anlattıklarını ifade etti.

Manisa, Bartın ve Kocaeli’den sonra bugün de Kayseri’de reel sektör ve iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldiklerini paylaştı. Türkiye Yüzyılı’nda ekonominin yerelde başlayan kalkınmayla değer üretmeyi sürdüreceğini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Şimşek, gün içinde yaptığı diğer açıklamada 2023’te uygulamaya alınan Türkiye’nin ATM Merkezi Projesi (TAM) hakkında detayları paylaştı ve proje ile orta vadede 500 milyon doları bulan tasarruf sağlanacağını duyurdu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.