Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şimşek BAE Ziyaretini Değerlendirdi: Kapsamlı Bir Anlaşma Olacak

BAE’ye Cevdet Yılmaz ile birlikte ziyarette bulunan Mehmet Şimşek, bulundukları temaslarla ilgili konuştu. İşte detaylar;
Şimşek BAE Ziyaretini Değerlendirdi: Kapsamlı Bir Anlaşma Olacak
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kabine Toplantısı ardından geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile birlikte Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) düzenledikleri ziyaret hakkında bilgiler verdi. Şimşek, Hazine olarak şu anda koordinasyonun kendilerinde olduğunu belirtti.

Teknik çalışmalar konusunda ciddi mesafe aldıklarını söyledi. Gelecek iki hafta içinde çalışmaları tamamlayacaklarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük ihtimalle BAE’ye gideceğini aktardı.

Gerçekleşecek ziyarette muhtemelen bir çerçeve anlaşma olacağını dile getiren Şimşek, “Detaylara girmek istemiyorum ama oldukça kapsamlı. Teknik anlamda epey ilerledik.” ifadelerini kullandı.

“Çok Verimli Geçti”

Ziyaretin çok verimli geçtiğinin altını çizen Bakan, bütün bayram boyunca çalışıldığını, gelecek hafta daha büyük bir heyetin geleceğini duyurdu. Çalışmalar tamamlandığında Cumhurbaşkanının ziyaretinde bir çerçeve çizileceğini paylaştı.

Şimşek, “Bizim orada kiminle görüştüğümüz belli, devlet başkanı, devlet başkan yardımcısı ve mali yani finansal konuda sorumlu bakanla görüştük.” dedi. Temasların devamında teknik görevlendirmenin olduğunu açıkladı.

Erdoğan’ın BAE’ye yönelik ziyaretinin NATO zirvesi sonrasında gerçekleşeceğini duyurdu. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu