Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şimşek ve Yılmaz BAE’ye Gitti! Gündem Ekonomik İş Birliği

BAE’ye giden Cevdet Yılmaz ve Mehmet Şimşek, hükümet yetkilileri ile ekonomik iş birliği kapsamında görüşme gerçekleştirdi. İşte detaylar;
Şimşek ve Yılmaz BAE’ye Gitti! Gündem Ekonomik İş Birliği
Yorum

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) gideceği Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı tarafından 21 Haziran’da kamuoyu ile paylaşılmıştı. Söz konusu ziyaret Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BAE’ye yapacağı ziyaret öncesinde gerçekleşti.

Gün içinde Cevdet Yılmaz ile Mehmet Şimşek, BAE Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed El Nahyan ile görüşme gerçekleştirdi.

BAE’ye gerçekleştirilen temasta iki ülke arasındaki ilişkiler ve ekonomik iş birliği imkanları masaya yatırıldı. Görüşmede Yılmaz ve Şimşek’in yanı sıra BAE Devlet Başkanı Yardımcısı Şeyh Mansur Bin Zayed Al Nahyan da yer aldı.

Enerji ve Savunma Yatırımları

Reuters’in aktardığı bilgilere göre BAE ve Suudi Arabistanlı yetkililer Türkiye’de enerji ve savunma sektörlerine yatırım yapmak için temaslarda bulunuyor.

Kaynaklara göre enerji başta olmak üzere bazı alanlarda girişimler yapabilmek için seçim sonuçları bekleniyordu. Anlaşmaların ne zaman imzalanacağı, yatırımların boyutu veya ne zaman gerçekleştirileceği ile ilgili herhangi bir bilgi aktarılmadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu