Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şimşek Arabistan’dan “Harika Bir Haber” Diyerek Seslendi

Suudi Arabistan’da hükümet yetkilileri ve yatırımcılarla bir araya gelen Şimşek, verimli toplantılar gerçekleştirdiklerini açıkladı ve turizmde iş birliği sinyali verdi.
Şimşek Arabistan’dan “Harika Bir Haber” Diyerek Seslendi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, uzun süredir dünyanın birçok ülkesine ziyaretler gerçekleştirerek mevkidaşlarıyla ve yabancı yatırımcılarla bir araya geliyor. Riyad’da katıldığı program hakkında detayları paylaşan Şimşek, “Yeni Pusula” temalı 7. Geleceğe Yatırım Girişimi programı düzenlediklerini bildirdi.

Suudi Arabistan Krallığı’nı olağanüstü organizasyon ve sıcak misafirperverliğinden dolayı tebrik etti. Ülkenin Maliye Bakanı Mohammed Al-Jadaan ve Yatırım Bakanı Khalid El-Falih ile verimli toplantılar gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Dünyanın dört bir yanından kurumsal liderler ve bankacılarla çok sayıda etkileşimde bulunduklarını, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ticaretin ve yatırımların daha da geliştirilmesi önünde samimi bir isteğe ve çabaya tanık olduklarını dile getirdi.

Turizmde İş Birliği Mesajı

Son 50 yılda 135 ülkede 486 milyar dolar değerinde projeyi başarıyla tamamlamış olan Türk müteahhitlerin katılımı ve onların hoş karşılanmasının kendilerini memnun ettiğini belirtti.

Geçtiğimiz birkaç günlük süreç içerisinde Suudi Arabistan’ın inanılmaz ivmesine ve keşfedilmemiş potansiyeline ilk elden tanık olduklarını, “Bunun harika bir haber” olduğunu duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin turizm alanında dünyanın en iyi 4’üncü destinasyonu olduğunu aktaran Şimşek, Suudi Arabistan’ın iddialı turizm hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için bu deneyim zenginliğinden yararlanılması gerektiğini kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın