Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şimşek: Amacımız Katma Değerli, Kalıcı Yatırımcı Çekmek

Yatırım turu kapsamında dünkü adresi Fransa olan Bakan Mehmet Şimşek, söz konusu ziyareti hakkında değerlendirmede bulunarak Körfez ülkelerini işaret etti. Detaylar haberde...
Şimşek: Amacımız Katma Değerli, Kalıcı Yatırımcı Çekmek
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yatırım turu kapsamında dün Fransa’yı ziyaret etti. Fransa’da yatırımcılarla buluşan Şimşek, bugün sosyal medya hesabından söz konusu ziyaret hakkında açıklamada bulundu.

Mehmet Şimşek, bir günlük Fransa ziyaretine çok şey sığdırdıklarını belirterek, “Sabah ilk olarak BNP Paribas’ın Yönetim Kurulu Başkanı Jean LEMIERRE ev sahipliğinde, Fransa’nın en büyük iş insanları derneği MEDEF üyeleri ile bir araya geldik.” dedi.

Yaklaşık 4 trilyon avro yöneten Fransa merkezli yatırım fonlarına ve banka üst düzey yöneticilerine Türkiye ekonomisini ve programı anlattıklarını belirtti.

Uluslararası Enerji Ajansı’nın Başkanı Fatih BİROL ile küresel enerji piyasasının görünümüne ilişkin bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Bakan Şimşek, Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Sayın Bruno Le MAIRE ile iki ülkenin ticaretine ve karşılıklı yatırımların nasıl artırtacağına yönelik konuştuklarını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Şimşek, “Fransa-Almanya Forumunda 70 civarında firmanın CEO/CFO’suna Türkiye’deki yatırım fırsatlarını anlattık.” açıklamasında bulundu.

Söz konusu açıklamasında Fransa’nın, Türkiye’de en çok uluslararası yatırım yapan ilk 10 ülke içinde yer aldığını belirtti.

Sıradaki Adres Körfez Ülkeleri

Yatırım turunun devam edeceğine dair sinyal veren Bakan Şimşek, yatırımcılarla görüşmenin Körfez ülkeleri ziyaretleri ile devam edeceğini kaydetti.

Ziyaretlerin amacının ülkenin yeni programını anlatmak, istihdam ve yüksek katma değer sağlayacak kalıcı yatırım çekmek olduğunu vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın