Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Şimşek’in Yatırım Çekme Mücadelesi Sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Paris'teki yabancı yatırımcılara Türkiye'nin yeni ekonomi politikalarını anlatacak. Detaylar haberin içerisinde;
Bakan Şimşek’in Yatırım Çekme Mücadelesi Sürüyor
HABER GİRİŞ

Körfez ülkeleri, ABD ve İngiltere’deki yatırımcı odaklı görüşmeler gerçekleştiren Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in bugün de Fransa’da yatırımcılarla buluşacağı bildirildi. Günübirlik temaslarda bulunan Şimşek, Paris’te yatırımcılarla yuvarlak masa toplantıları yapacak.

Paris’teki temasları kapsamında Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) Finansal ve Kurumsal İşler Bölümü Direktörü Carmine Di Noia ile görüşeceği paylaşılarak, Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Marie ile de bir araya geleceği vurgulandı.

Türkiye’nin Yeni Ekonomi Politikaları Anlatılacak

Franco-German Forum’un akşam yemeğinde Fransız ve Alman yatırımcılarla bir araya gelecek olan Şimşek, temaslarında küresel yatırımcılara Türkiye’nin yeni ekonomi politikalarını anlatacak.

Ayrıca Bakan Şimşek, yatırımcılara Türkiye’nin Orta Vadeli Programı’ndaki (OVP) hedef ve reform hazırlıklarından bahsedecek. Anlattıklarının ardından, katılımcıları fırsatları değerlendirmeye davet edecek.

Anadolu Ajansı Bakan Şimşek’in, katıldığı bir televizyon programında yurt dışı temaslarına ilişkin verdiği bilgileri anımsattı. Gelecek 1-2 hafta içinde Abu Dabi, Doha ve Riyad’a ziyaret planladığını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcı odaklı temaslarını sürdürerek, “Gitmedik yer bırakmayacağız. Çünkü bizim derdimiz Türkiye’ye doğrudan yatırımları artırmak.” diyen Şimşek, yakında Uzak Doğu’ya da gitmeyi planladıklarına işaret etti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın