Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şimşek Açıkladı! Türkiye OECD Ülkeleri Arasında Kaçıncı Sırada?

X sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Şimşek, 2023 Uluslararası Vergi Rekabet Edebilirlik Endeksi’nde Türkiye’nin 38 OECD ülkesi arasında 7. sırada yer aldığını açıkladı.
Şimşek Açıkladı! Türkiye OECD Ülkeleri Arasında Kaçıncı Sırada?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, X sosyal medya hesabı üzerinden Türkiye ekonomisine yönelik açıklamalarda bulundu. Şimşek, 2023 Uluslararası Vergi Rekabet Edebilirlik Endeksi’nde 38 Türkiye’nin Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ülkesi arasında 7. sırada yer aldığını duyurdu.

Bakan, “Bu endeks, bir ülkenin vergi sisteminin, vergi politikasının iki önemli yönüne ne kadar bağlı kaldığını ölçer; rekabet edebilirlik ve tarafsızlık.” ifadelerini kullandı.

Şimşek Açıkladı! Türkiye OECD Ülkeleri Arasında Kaçıncı Sırada?

Şimşek’in paylaştığı Vergi Rekabet Edebilirlik Endeksi’nde ilk sırada Estonya yer alırken onu Letonya, Yeni Zelanda, İsviçre, Çek Cumhuriyet ve Lüksemburg gibi ülkeler izledi. İsrail 8, Litvanya 9 ve Avustralya 10. sırada yer aldı.

Gün içinde Marka Konferansı’nda konuşan Bakan, Türkiye’de 1 yıl içinde enflasyonu ciddi oranda kontrol altına alıp düşüreceklerini açıklamıştı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu