Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SHIB’de İki Büyük Balina İşlemi! Kritik Seviye Geçilecek mi?

Kripto piyasası balinalarının gözde meme coinlerinden Shiba Inu için iki büyük işlem dikkatleri çekti! Analistler, yükseliş için kritik seviyeleri verdi. Detaylar...
SHIB’de İki Büyük Balina İşlemi! Kritik Seviye Geçilecek mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasaları, ABD Merkez Bankası (FED) cephesinden gelecek veri ve açıklamalara odaklanmışken, meme tabanlı kripto para birimi Shiba Inu’nun (SHIB) fiyatı düşüş trendi kanalı içinde işlem görmeye devam ediyor. Altcoin için gerçekleşen balina işlemleri ise yine dikkat çekiyor.

Kripto pazarının kral dijital varlığı Bitcoin (BTC) son dönemdeki yükselişi ve gördüğü ilgiyle pazar genelindeki hakimiyetini yüzde 46’ya kadar çıkarırken, SHIB gibi diğer pek çok altcoin BTC’nin yükselişine uyum sağlayamamış görünüyor.

SHIB Zorluklarla Mücadele Ediyor

Shiba Inu topluluğu, bunun yanı sıra son zamanlarda çeşitli zorluklara karşı mücadele veriyor.

Bunlardan birisi Shibarium’un beta lansmanının ertelenmiş olması nedeniyle proje etrafında oluşan heyecan ve ilginin biraz soğuması. Diğer yandan, Shibarium geliştirici grubu içindeki kaos ve iddia edilen intihal suçlamaları hakkında ortaya çıkan çok sayıda söylenti topluluğu olumsuz etkiliyor.

SHIB Balinaları Satın Alma Çılgınlığında

Yukarıda sıralanan gelişmeler son zamanlarda SHIB fiyatının gelişimi için fayda sağlamasa da SHIB balinalarının satın alma çılgınlığı dikkat çekmeye devam ediyor.

GCM Yatırım Banner

En büyük Ethereum balinalarından ikisi dün yükseliş gösteren SHIB fiyatına olan güvenlerini gösterdi ve düşüşü satın alma fırsatını değerlendirdi.

Pazardaki balina hareketlerini mercek altına alan zincir üstü veri analizi hizmeti WhaleStats tarafından bildirildiği üzere, iki yüksek profilli ETH balinası SHIB’de toplam 10.89 milyon dolar harcadı.

WhaleStats’a göre ilk işlem, 9.61 milyon dolarlık tek bir işlemde 899.99 milyar SHIB satın alan 232. en büyük ETH balinası Kvothe tarafından gerçekleştirildi.

Kısa bir süre sonra, 254. en büyük ETH balinası konumundaki BlueWhale0073, Etherscan işlem verilerine göre 1.28 milyon dolar değerinde 122.04 milyar SHIB satın aldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @WhaleStats

Sağlayıcıdan alınan veriler, Ethereum balinalarının genel olarak Shiba Inu tokenı konusunda hala aşırı derecede yükseliş beklentisi içinde olduğunu gösteriyor. İki stablecoin USDC ve USDT’nin arkasında, SHIB hala ETH balinaları arasında en popüler altcoin konumunda yer alıyor.

İlk 500 ETH balinası toplamda 606 milyon dolar değerinde SHIB’e sahipken, onu MATIC (166.8 milyon dolar), BEST (155.9 milyon dolar) ve LINK (146.4 milyon dolar) takip ediyor. SHIB, en büyük 500 ETH balinasının varlıklarının toplam yüzde 10’unu oluşturuyor.

Shiba Inu Fiyatının Bu Seviyeyi Yeniden Yakalaması Gerekiyor

SHIB fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0.00001075 dolar seviyesinde ve Şubat başında oluşan düşüş trendi kanalı içinde kalmaya devam ediyor. Shiba Inu, 0.000011 doların üzerinde bir hareket gerektirecek olan bu kanaldan şu ana kadar çıkmayı başarabilmiş değil.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kripto analisti Jake Simmons’a göre fiyat eğiliminin tersine döndüğünü doğrulamak için SHIB’in 200 günlük üstel hareketli ortalamayı (EMA) kırması gerekiyor.

SHIB boğaları, Ocak ayının ortasında, uzun vadeli eğilimi belirtmek için kullanılan bu çizginin üzerine çıkmayı başardı. Ancak, SHIB fiyatı 200 günlük EMA’yı 3 Mart tarihinde aşağı yönlü kırdı ve o zamandan beri bu alanı yeniden kazanamadı.

Şu an için 200 günlük EMA, 0.00001171 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu bölge, alçalan trend kanalından bir kopuşu ve trendin tersine dönmesini doğrulamak için en önemli seviye olarak tanımlanabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.