Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Shiba Inu Yakımları Hızlanıyor! Fiyat Nasıl Tepki Verecek?

Shiba Inu yakım işlemleri, fiyattaki dalgalanmalara rağmen aralıksız sürüyor. Peki, bu durum fiyatı nasıl etkiler? Detaylar haberde;
Shiba Inu Yakımları Hızlanıyor! Fiyat Nasıl Tepki Verecek?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Meme tabanlı kripto para birimi Shiba Inu için yakım işlemleri, devam eden fiyat gerilemesine rağmen hafif ama istikrarlı bir artışla devam ediyor. Peki, bu durum altcoinin fiyatı üzerinde nasıl bir etki yaratıyor?

SHIB yakım işlemlerini düzenli bir şekilde takip ederek topluluğu bilgilendiren Shibburn platformundan alınan veriler, son 24 saat içinde ölü cüzdanlara 8 milyondan fazla SHIB tokenın girdiğini gösterdi. Rakam, son değere kıyasla yakım oranında yüzde 0.78’lik bir artışı temsil ediyor.

Shiba Inu’nun yakım oranı geçen ay önemli ölçüde artış gösterdi. Elde edilen son yakım oranı artışı hafif düzeyde olsa da, SHIB’in iç karartıcı fiyat performansına rağmen rağmen zincir içi işlemlerde yavaş ama istikrarlı bir artış görmeye devam edildiğini ortaya koydu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @shibburn

Yakım Oranındaki Artışların Ortasında SHIB Fiyatı

Shiba Inu ekibi, arzı azaltmak ve tokenın fiyatını artırmak amacıyla sürekli ve düzenli olarak SHIB tokenların yakım işlemlerini sürdürürken, token fiyatı ise bugünkü grafiklerde olumsuz fiyat tepkisi veriyor.

Son yakım oranı artışlarına rağmen, SHIB token fiyatı hafif bir düzeltme ile karşılaştı. Shiba Inu fiyatı, haber yazımı esnasında son 24 saatte yüzde 0.47’lik fiyat düşüşüyle 0.00001040 dolar civarında işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Devam eden gerileme, SHIB’in son bir haftalık süreç içinde yüzde 2.05’lik bir düşüşle son haftalardaki kazanımlarının bir kısmından vazgeçmesine neden oldu. Buna ek olarak, Shiba Inu aylık kazançlarını kaybetti ve şu an için son 30 günde yüzde 15.34’lük bir fiyat düşüşünü sergiliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

SHIB buna rağmen, selefi Dogecoin’den (DOGE) sonra piyasa değerine göre ikinci en büyük meme coin konumunu korumakta.

Shibarium, Shiba Inu Fiyatının Artmasına Neden Olabilir

Shiba Inu ekibi tarafından geliştirilen bir Ethereum katman-2 protokol blok zinciri olan Shibarium ana ağı henüz piyasaya sürülmemiş olsa da test ağı büyük ilgi gördü ve topluluk üyelerinden büyük destek aldı.

Bu ilgi, test ağında kaydedilen artan işlem sayısı ile de kendini göstermekte. Analistlere göre mevcut görünümü ve topluluk üyeleri arasındaki yükseliş hissi ile Shiba Inu, kısa vadeli bir toparlanma için hazır olabilir. Yani, Shibarium’daki faaliyetler beklendiği gibi artarsa, bu SHIB için daha fazla ilgi uyandırabilir ve meme coinin daha fazla benimsenmesine yol açabilir.

Gas ücretlerinin yüzde 70’i Shibarium’daki her işlemle birlikte SHIB’e dönüştürülecek ve yakım cüzdanlarına gönderilecek. Bazı gözlemciler, SHIB için uzun vadeli bir fiyat artışının kısmen Shibarium’da SHIB yakımını kolaylaştıracak artan işlemlere bağlı olacağını düşünmekte.

SHIB geliştiricileri tarafından paylaşılan bir Shibarium belgesi, katman-2 çözümünün işlem ücretlerini düşürerek Ethereum’dan daha uygun maliyetli hale geleceğini ortaya koydu. Buna göre Shibarium, Shiba Inu token dolaşımını azaltacak, kıtlığa neden olacak ve yakım mekanizmaları aracılığıyla fiyatı etkileyecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.