Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Shiba Inu Sahipleri Kriptodaki Düşüşe Rağmen Artıyor

Meme token üzerindeki adres sayısı 2022’de yeni bir eşiği aştı. SHIB’e ilgi halen güçlü. Son veriler haberde…
Shiba Inu Sahipleri Kriptodaki Düşüşe Rağmen Artıyor
HABER GİRİŞ

Meme token meraklılarının en çok ilgi duyduğu kripto paralardan biri olan Shiba Inu, (SHIB) piyasa genelindeki çalkantıya rağmen yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Fiyat olarak 2022 yılında inişli çıkışlı bir dönem geçiren SHIB, kendisine olan ilgiyi canlı tutmayı başarıyor.

Zincir üzerinde kaydedilen veriler, SHIB’in 2022’de 109 bin yeni sahip eklediğini gösteriyor. Geçen yılın Ekim ayında adres sayısı 1.2 milyonu aşmış ve piyasadaki geri çekilme ile düşüş yaşamıştı. Yılın başından bu yana ise yüzde 9’luk bir büyüme söz konusu.

SHIB toplam adres sayısı
Kaynak: CoinMarketCap

SHIB sahiplerinin yıl boyunca, çoğunlukla varlık fiyatı hareketiyle bağlantılı olarak dalgalandığı görülüyor. Daha fazla sahip eklenmesi, 2021’deki yükselişin ardından meme coinlerine olan ilginin azalmasının arka planında gerçekleşiyor. Kripto para birimine olan ilgideki düşüş, Google aramalarında da kendisini gösteriyor.

Veriler, geçen yıl içinde “Shiba Inu” anahtar kelimesi için yapılan küresel aramaların bu yıl Temmuz ayında bir yıldan fazla bir sürenin en düşük noktasına düştüğünü ortaya koydu. Devam eden geliştirme ile SHIB ekibi, varlığı daha uygulanabilir hale getirmek için çeşitli girişimlerde bulundu.

Ekip token arzını en aza indirmeyi ve potansiyel olarak değerlemede bir artışı tetiklemeyi amaçlayan artan bir yanma oranı gibi faaliyetlerde bulundu. Bugüne kadar 410 trilyondan fazla SHIB yakımı gerçekleştirildi.

GCM Yatırım Banner

SHIB ayrıca NFT’deki potansiyelden yararlanmak amacıyla oyun sektörüne girdi. Shiba Inu NFT’lerinin bir koleksiyonu olan SHIBOSHIS projesi, sahiplerinin VR oyunlarının yanı sıra NFT para basma, ticaret ve dijital arazi edinimine aktif olarak katılmalarını sağlamayı amaçlıyor. Konsept toplumdan artan ilgi görmeye devam ediyor.

SHIB 4 saatlik mum grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

SHIB’in nispeten ucuz varlıklar arasında ortaya çıkmasıyla birlikte, yatırımcılar Bitcoin gibi yerleşik dijital para birimlerini terk ediyor gibi görünüyor. Kripto para biriminin fiyatına bakıldığında ise son 25 saatte yüzde 10’un üzerinde kazanç elde ettiği görülüyor.

SHIB yazım itibarıyla 0.00001058 dolar seviyesinden işlem görüyor. Meme token geçen yılın Kasım ayında 0,00008854 dolar ile en yüksek seviyesini test etmişti. Mevcut fiyat tarihi zirvenin yaklaşık yüzde 88 altında bulunuyor. SHIB 5,7 milyar dolar piyasa değeri ile markette 15. sırada yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.