Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Shiba Inu Ekibinden İlginç Paylaşım! SHIB için Ne Anlama Geliyor?

Resmi Shiba Inu Twitter hesabından bugün gizemli bir paylaşım yapıldı. Peki bu paylaşım ne anlama geliyor? Detaylar haberde;
Shiba Inu Ekibinden İlginç Paylaşım! SHIB için Ne Anlama Geliyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’de çok sayıda yatırımcısı olduğu bilinen popüler kripto para birimi Shiba Inu son iki gündür etkileyici bir yükseliş trendine girdi. Kendinden bahsettiren kripto varlık bugün resmi Twitter hesabından gerçekleştirilen bir paylaşımla daha gündeme geldi.

Shiba Inu ekibi, resmi Twitter hesabı üzerinden kurucusu Ryoshi’ye dair gizemli bir paylaşım yaptı. Paylaşım SHIB topluluğunun büyük ilgisini çekerken gündemin ilk sırasına yerleşti.

SHIB Topluluğunda Gizemli Tweet Heyecanı!

Meme tabanlı kripto para biriminin kurucu olarak bilinen Ryoshi, hatırlanacağı üzere geçen Mayıs ayı içinde sosyal medyadaki tüm tweet ve blog gönderilerini silip topluluktan gizemli bir biçimde ayrılmıştı.

Tıpkı Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto gibi kimliği belirsiz olan Ryoshi bugüne kadar anonimliğini korumayı başardı.

Bugün, 3.5 milyon takipçiye sahip Shib hesabından gerçekleştirilen gönderi, Ryoshi’yi yeniden topluluğun gündemine soktu.

GCM Yatırım Banner

“Ryoshi is ___________” yazılı paylaşımda Shiba ekibi bu kez topluluğun “Ryoshi kim?” tahminlerini almak istedi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Shibtoken

Ardından Ne Gelecek?

Paylaşıma kullanıcılardan binlerce yanıt gelirken, bazı kullanıcılar “hepimiz”, bazıları ise “her SHIB yatırımcısı” gibi cevaplar verdi. Ancak şu ana kadar tweet’in paylaşım amacı ve devamında herhangi bir açıklamanın gelip gelmeyeceği konusunda belirsizlik sürüyor.

Soru işaretleri ve beklentilerin artmasının nedeni, Shiba Inu’nun ürün lansmanlarından, sürümlerinden veya büyük duyurularından önce çoğunlukla bu tür teaser’ların yayınlanıyor olmasıdır.

Ryoshi Kimdir?

Ağustos 2020 döneminde başlatılan projenin kurucu olan Ryoshi’nin kimliği hala bilinmiyor. Bir diğer meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin’in (DOGE) kurucuları Jackson Palmer ve Billy Markus gibi meme coin alanında ortak bir yaklaşım sergileyen isim, bu yıl 30 Mayıs tarihinde sosyal medyadan kayboldu.

Mevcut haliyle, Ryoshi’nin Twitter hesabı hala aktifliğini koruyor ancak tüm veriler silinmiş durumda.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @RyoshiResearch

İlgili tarihte tüm Twitter paylaşımlarını ve blog gönderilerini silen SHIB yaratıcısı, son olarak Mayıs 2021’de SHIB’nin ilerlemesini uzaktan takip ederken tweet attı.

“All Hail the Shiba” başlıklı blog yazısında Ryoshi, bir gün ortadan kaybolacağını öngördü. Ryoshi ayrıca SHIB’in liderine ona “inanan” biri olarak atıfta bulunarak herhangi birinin SHIB’den sorumlu olmadığını belirtti.

Ryoshi’nin gönderilerinde yer verdiği ifadeler şöyleydi: “Shiba için başından beri kimsenin sorumlu olmadığını açıklıkla belirttik. Sorumlu herhangi birisi yok ve bu krallığın anahtarları da yok. Bunun sonucu olarak sorumlu sizlersiniz.”

Kurucu isim şimdi silinmiş olan blog gönderisinde ayrıca şu ifadeleri kullandı: “Shiba Shiba’dır, hepsi bu. Topluluğa katılan ve Shiba’yı onurlandıran herkes benimle eşit yürümekte. Bu mesajı yazmamın nedeni, siz sevdiklerimi kaçınılmaz olan gelişmelere hazırlamak ve merkezi olmayan bir topluluk olarak ileriye dönük bir vizyon sunabilmektir.”

SHIB Fiyatı Ne Durumda?

Son birkaç günün en hızlı yükselenlerinden SHIB, haber yazımı esnasında 0.0000112174 dolar civarında el değiştiriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Kripto para birimi son 24 saat baz alındığında ise yüzde 5’lik artış gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.