Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Shiba Inu Büyük Rallisi Yolda mı? SHIB Yüzde 55 Artış İddiası!

Shiba Inu fiyatının son yükseliş çabaları başarısızlıkla sonuçlansa da kripto varlık için büyük ralli ihtimalinin hala masada olduğu öne sürüldü. Detaylar...
Shiba Inu Büyük Rallisi Yolda mı? SHIB Yüzde 55 Artış İddiası!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Popüler meme tabanlı kripto para birimi Shiba Inu (SHIB) için mevcut konsolidasyon formasyonundan bir başka çıkış girişimi, dünkü günlük kapanışla başarısız oldu. Ancak SHIB fiyatı, Nisan ayı sonuna kadar bir kırılımı gerçekleştirmek adına çabalarını sürdürüyor.

Kripto stratejisti Jake Simmons, SHIB fiyatının 10 Mart’tan bu yana bir günlük grafikte yükselen bir üçgen oluşturduğunu belirtirken, yükseliş eğiliminin devam edebileceğine dikkat çekti.

SHIB için Yükseliş Eğilimi Sürebilir

Yükselen üçgen, konsolidasyon formasyonlarından biri olup formasyon, onayını bulduğunda önceki trend yönünün devam edeceğinin sinyalini vermektedir.

Analiste göre bu doğrultuda, Shiba Inu fiyatı şu anda konsolidasyon aşamasının sona ermek üzere olduğuna dair güçlü işaretler verirken, Ocak ayında başlayan yükseliş eğilimi devam edebilir.

SHIB Fiyatı Başka Bir Kırılım Girişimi için Hazırlandı mı?

Günlük grafiğe bakıldığında, Shiba Inu’nun güne güçlü bir başlangıç yapmasına rağmen dün 0.00001151 dolar direnç çizgisinin üzerinde kapanış yapamadığı görüldü. Günün sonuna doğru ise Bitcoin (BTC) fiyatının geri çekilmesine paralel olarak gücünü tüketti.

GCM Yatırım Banner

Bu durumun, SHIB fiyatının bir kez daha yükselen üçgen modeline düşmesine neden olduğunu söyleyen Simmons, temiz bir çıkış için yüksek işlem hacminin gerekli olduğunu ifade etti.

SHIB, haber yazımı esnasında 0.00001156 dolardan işlem görüyor ve yeni bir yükseliş girişimi başlatma aşamasında. Analist, Shiba Inu yatırımcılarının, hareketin onaylanması için hacimde önemli bir artış beklemeleri gerektiğinin altını çizdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

SHIB için Kısa Vadede Büyük Fiyat Hedefleri Neler?

Simmons, SHIB fiyatının bugün 0.00001151 dolar direncinin üzerinde kapanış gerçekleştirip, bu bölgeyi desteğe dönüştürmesi halinde, Şubat ayının başından itibaren yerel yüksek seviye olan 0.00001591 doların bir sonraki olası fiyat hedefi olacağını ve bunun da yüzde 38’lik yükseliş sağlayacağını kaydetti. Bu seviyede ise kısa vadede daha fazla satış baskısının beklenebileceğine işaret etti.

Bu fiyat seviyesinin de kırılmasının Shiba Inu’nun güçlü yükselişini tam olarak doğrulayacağını söyleyen analist, iki aylık bir konsolidasyonun ardından, 14 Ağustos 2022’deki yerel yüksek seviye olan 0.00001787 dolara yüzde 55’ten fazla bir artışın ikinci bir hedef fiyat olacağının altını çizdi.

Glassnode: Altcoin Sezonu SHIB’e Güç Verebilir

Glassnode’un kurucu ortakları Jan Happel ve Yann Allemann gibi bazı uzmanlar ise direnç çizgisinin üzerindeki belirleyici itişin, yakın görünen bir altcoin sezonu tarafından sağlanabileceğini belirtmekte.

Altcoinlerin şu anda Altcoin Cycle Signal’e göre hakimiyet oranı göz önüne alındığında Bitcoin geri çekilmelerine maruz kaldıklarını dile getiren ikili, Bitcoin’den Ethereum’a ve ardından Shiba Inu gibi altcoinlere geçişin yakın olduğunu düşündüklerini dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın