Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Shiba Inu Büyük Birikimlere Rağmen Toparlanamıyor! Fiyat Ne Olacak?

Meme coin Shiba Inu'nun fiyatı, yatırımcıların son günlerdeki önemli işlemlerine rağmen beklenen toparlanmayı gerçekleştiremedi. SHIB fiyatı nereye gidebilir?
Shiba Inu Büyük Birikimlere Rağmen Toparlanamıyor! Fiyat Ne Olacak?
Son Güncelleme: 
Yorum

Popüler meme coin Shiba Inu’nun (SHIB) fiyatı, Temmuz ayının büyük bir bölümünde neredeyse hiç önemli bir hareket gerçekleştiremedi. Bu durum, fiyat hareketinde bir değişikliği tetiklemek için uğraşan yatırımcılarını da hayal kırıklığına uğratıyor.

Uzmanlar, tokenın hareket momentumunda gözlemlenen düşüş eğiliminin, ileriye dönük bakıldığında altcoin için olumsuz geri dönüşler getirebileceğine değiniyor.

SHIB Fiyat Hareketleri Endişe Yaratıyor

Piyasa değerine göre en büyük 18. kripto varlık konumundaki Shiba Inu’nun fiyatı ay başındaki fiyat seviyesinde ve 0,00000773 dolar civarında işlem görüyor.

Süregelen yatay hareket, yaklaşık iki aydır 0,00000900 dolar seviyesinin altında kalan yalnızca ufak değişiklikler yaratabiliyor.

Kripto stratejisti Aaryamann Shrivastava, ayı piyasalarında bir varlıktan gelen bu tür davranışlar iyi bir işaret olarak görülse de, Shiba Inu fiyatının aslında yatırımcılarını satıştan ve çıkıştan korumak için biraz hareket etmesi gerektiğini ifade etti.

Yatırımcıların Fiyat Yükselişini Tetikleme Çabaları

Nitekim, SHIB tutanların son birkaç gündür meme coinde bir tepki tetiklemeye çalıştıkları gözlemleniyor.

L0Wqt1j5 Shib Borsa Arzi
Kaynak: Santiment

Yatay hareketin genellikle fiyatta bir artışla sonuçlanacağı düşünen Shiba Inu yatırımcıları ani birikimin fiyat hareketinde yukarı yönlü bir tepkiye yol açabileceğini varsaydılar. Sonuç olarak, son 48 saatte yatırımcılar tarafından borsalardan değeri 23 milyon doları aşan yaklaşık 3 trilyon SHIB tokenı satın alındı.

Ancak SHIB fiyatında önemli bir değişiklik olmaması onları hayal kırıklığına uğrattı.

Tokenın el değiştirme veya adresler arasında hareket etme hızı da ciddi bir düşüş kaydetti. Bu ay yatırımcıların geri çekilmesinin etkisiyle Shiba Inu, bu alanda en son Ocak 2021’de kaydedilen iki buçuk yılın en düşük seviyesine geriledi.

Öte yandan likiditenin düşmesi ağ için bir endişe kaynağı haline geliyor.

Shib Dolasim
Kaynak: Santiment

Shrivastava, bu nedenlerle, SHIB fiyatının, ani bir satış patlamasını önlemek için canlanması ve yakında yükselmesi gerektiğinin altını çizdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%