Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Shiba, Dogecoin, Pepe ve Diğerleri için Alarm! Terk Ediyorlar!

Meme coin sezonunda ani duraksama gerçekleşti! Balinalar Shiba Inu, Dogecoin ve PEPE gibi meme coinleri terk etmeye mi hazırlanıyor? Detaylar haberde;
Shiba, Dogecoin, Pepe ve Diğerleri için Alarm! Terk Ediyorlar!
HABER GİRİŞ

Balinalar olarak bilinen büyük cüzdan yatırımcılarının meme coin varlıklarını merkezi borsa cüzdanlarına aktarmaya başlaması dikkat çekiyor! Veriler, özellikle, üç meme coin; Shiba Inu (SHIB), PEPE ve Dogecoin (DOGE) için borsa transferlerinde bir artış gözlemlendiğini ortaya koydu.

Bilindiği üzere, bir varlığın borsalardaki arzındaki artış ve buna fiyat düşüşünün eşlik etmesi, ilgili kripto para birimi için düşüş yönlü bir işaret olarak değerlendirilmektedir.

Büyük Miktarlarda SHIB, DOGE ve PEPE Borsalara Gidiyor

Kripto takip platformlarının verileri, iki balinanın merkezi borsalar Gemini, Crypto.com ve OKX’e 10,6 milyon dolar değerinde SHIB ve PEPE yatırdığını ortaya koydu.

SHIB Balina Hareketleri
Kaynak: SpotOnChain

Balinalardan biri, yaklaşık dört yıl önce 15,2 trilyon SHIB tokenı toplarken, bunun 200 milyarlık kısmını Gemini ve Crypto.com’a aktardı. Balinanın SHIB transferinin 6,49 milyon dolar değerinde olduğu belirtiliyor.

Balinanın cüzdanında 2,6 trilyon SHIB kalırken gerçekleşmemiş karın 129 milyon olduğu tahmin ediliyor.

GCM Yatırım Banner

Bir başka balina, Salı günü OKX borsasına 4,13 milyon dolar değerinde 500 milyar PEPE yatırdı. Bu büyük cüzdan adresi PEPE’yi iki haftadan kısa bir süre önce satın aldı.

Tahmini gerçekleşmemiş kazancı 3,36 milyon dolar olan balina böylelikle ilk yatırımından yaklaşık yüzde 31 kazanç elde etmiş oldu.

PEPE Balina Hareketleri
Kaynak: SpotOnChain

Buna ek olarak, Robinhood 150 milyon DOGE token transferi aldı ve bu durum, köpek temalı meme para biriminde toplu satış spekülasyonlarını alevlendirdi.

Whale Alert'in Dogecoin ve Robinhood Tweeti
Kaynak: X / @whale_alert

Öte yandan, TRON’un kurucusu Justin Sun’ın, Poloniex borsasına 1,92 milyon dolar değerinde 7 milyar FLOKI token transfer ettiği iddia edildi.

Meme Coinlerin Fiyat Performansı Son 24 Saatte Düşüşte
Kaynak: CoinMarketCap

Tüm bu gelişmeler ışığında SHIB, DOGE, PEPE ve FLOKI’nin fiyatlarında son 24 saat içinde düşüşler kaydedildi. Fiyat düşüşlerinin devamının gelip gelmeyeceği ya da meme coinlerde yeni bir toparlanma rallisinin görülüp görülmeyeceğine ilişkin soruların cevapları için meme coin pazarındaki balina hareketleri yakından takip edilmeye devam ediyor.

Bu arada popüler kripto analisti Cyclop, yakın zamanlı paylaşımında kripto para piyasasında kazanmanın en iyi yolunun meme coinlerden geçtiğini söylemişti. Analist, takipçilerine 100 kat çıkış yapması beklenen potansiyel meme coinlerin listesini sunmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.