Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SHIB Yükselişini Sürdürüyor! Shiba Inu Fiyatı Nereye Gidecek?

Popüler meme tabanlı kripto para birimi Shiba Inu son günlerin en çok kazandıran kripto varlıkları arasında yer alıyor. Peki, fiyat bu noktadan nereye gidecek? Detaylar...
SHIB Yükselişini Sürdürüyor! Shiba Inu Fiyatı Nereye Gidecek?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

22 Kasım’da başlayan yükseliş trendini ay sonuna kadar sürdürmeyi başaran Shiba Inu (SHIB) haftalıkta yatırımcısına en çok kazandıran başlıca kripto para birimlerinden biri oldu. SHIB’in devam eden boğa koşusunun, potansiyelini henüz yitirmediği görülüyor. Peki, fiyat nerelere gidebilir?

SHIB fiyatına dair dikkat edilmesi gereken başlıca veriler şu şekilde sıralanıyor:

  • SHIB fiyatı, yüzde 2’nin üzerinde yükselişle güçlü görünümünü sürdürüyor.
  • Son veriler, boğaların Shiba Inu pazarını yönetmeye devam edeceğini gösteriyor.
  • SHIB fiyatı 0,000009376 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkıp kalıcılık sağlayabilirse daha da yükselebilir.

SHIB Yükseliş Trendini Devam Ettiriyor

Önceki birkaç saatteki düşüş ve satıştan sonra, SHIB boğaları, dijital para biriminin fiyatını istikrarlı bir şekilde artırmayı başardı. Haber yazımı itibarıyla 0.000009319 dolar değerinde işlem gören kripto para birimi yüzde 2’nin üzerinde artış gösterdi.

Piyasa kapitalizasyonu yükseliş sırasında yüzde 0.29 artarak 5.080.326.640 dolara yükseldi. Bu artışta, yüzde 15.01 yükselişle 156.172.956 dolara ulaşan 24 saatlik işlem hacminin katkısı oldu. Artan ticaret hacmi, yatırımcı talebi SHIB fiyatını yükselttiği için daha fazla alım baskısı olduğunu gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Yükseliş Eğiliminin Sürmesi Bekleniyor

Üst bant 0.00000939 dolara ve alt bantları 0.00000903 dolara dokunan Bollinger Bantlarının doğrusal hareketi, SHIB piyasasındaki istikrarı yansıtıyor. Piyasa fiyatı üst banda doğru ilerlerken SHIB’deki yükseliş eğiliminin devam etmesi bekleniyor.

GCM Yatırım Banner

RSI çizgisi, RSI SMA çizgisinin üzerinde olduğunda ve 52.93 değerine sahip olduğunda, gösterge tarafından bir yükseliş bayrağı oluşturulur. Piyasa, RSI’nin hareketiyle birleştiğinde istikrarlı görünüyor ve bu, yukarı yönlü gidişatın muhtemelen devam edeceğini gösteriyor.

SHIB piyasasındaki bu yükseliş ivmesi, pozitif bölgede hareket eden Değişim Oranı (ROC) tarafından destekleniyor. Ancak ROC, 1.54 değeriyle aşağı doğru hareket ediyor ve bu, ROC çizgisinin, 0 çizgisinin altından geçmesi durumunda yükseliş momentumunun tersine dönebileceğini gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Şu anda 21.93T değerindeki birikim/dağıtım (A/D) çizgisi, Shiba Inu’nun (SHIB) fiyatı arttıkça daha da düşüyor. A/D çizgisi göstergesinin hareketi, satış baskısında ve dağıtımda bir artış olduğunu gösteriyor. Bu durum bir fiyat düşüşünün gerçekleşmek üzere olduğunun işareti olabilir.

Bununla birlikte, 0.00000003’lük değerle, hareketli ortalama yakınsama ve sapma (MACD) sinyal hattının üzerine çıkarak bu ayı momentumunu azaltıyor. MACD çizgisinin 0 çizgisine ne kadar yakın olduğu göz önüne alındığında tüccarlar, boğaların fiyatları yükseltmeye devam etmemesi durumunda fiyatların tersine döneceğinden endişe ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

SHIB genel olarak umut verici görünüyor ve piyasa hissiyatı hala iyimser olduğu sürece bu yükseliş trendini sürdürmesi bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın