Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SHIB Pazarındaki Gelişmeler: 20 Trilyon Shiba Inu Satın Alındı!

Shiba Inu fiyatı dün hafif bir fiyat artışı görürken, meme coin topluluğu yeni bir büyük SHIB balinasının ortaya çıkışına tanıklık etti. Detaylar haberde;
SHIB Pazarındaki Gelişmeler: 20 Trilyon Shiba Inu Satın Alındı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değeriyle en büyük 15. kripto para birimi olan Shiba Inu’nun (SHIB) fiyatı dün hafif bir artış görürken, meme coin topluluğu yeni bir büyük SHIB sahibinin ortaya çıkışına tanıklık etti. Etherscan verilerine göre yeni yatırımcı, cüzdanına 176.800.000 dolar değerinde Shiba Inu token ekledi.

Zincir üstü veriler, balina birikiminin her biri 5 trilyon SHIB tokenı içeren ardışık dört eşit işlemde gerçekleşmiş olduğunu ortaya koydu.

SHIB Pazarının En Büyük 5. Yatırımcısı Oldu

Yeni ortaya çıkan balina, 176.80 milyon dolar değerinde 20 trilyon SHIB tokenı alırken, Etherscan verilerine göre söz konusu transfer, SHIB yatırımcısını, en büyük beşinci yatırımcı konumuna getirdi.

İşlemlerle ilgili bir diğer dikkat çekici nokta ise her birinin neredeyse aynı anda gerçekleşmesi oldu. Oluşan tabloya göre yeni SHIB yatırımcısının portföyü, Shiba Inu arzının yüzde 2’sini oluşturmakta.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Etherscan.io

Öte yandan balina tarafından yapılan birikim, şu ana kadar dijital varlığın fiyatı üzerinde önemli bir olumlu etkiye sahip olmadı. Meme coin son gün yüzde 1.17 yükseldi ancak yedi günlük grafikte hala yüzde 0.5 civarında düşüş gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

SHIB’in fiyatı 14 Mayıs’tan itibaren biraz artmaya başlayıp 0.00000878 dolar açılış fiyatına karşı 0.00000883 dolardan kapansa da, 16 Mayıs’ta tersine dönerek 0.00000884 dolar açılış fiyatına karşı 0.00000880 dolardan kapandı.

Fiyat, haber yazımı itibarıyla 0.00000878 dolar civarında işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Shiba Inu Ekosisteminde Yaklaşan Gelişmeler

Shiba Inu pazarlama ekibi yetkililerinden biri olan Lucie Sasnikova, yakın zaman önce SHIB metaverse projesi hakkında bazı güncellemeler paylaştı. Lucie, tweetinde SHIB: The Metaverse projesinin arkasındaki geliştiricinin, merkezlerin (Wagmi, Rocket Pond, Royshi ve Tech Trench) ön izlemelerini Eylül ayına kadar açıklayacağını belirtti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @mvshib

SHIB metaverse danışmanı Marci Jastrow da projeyle ilgili soruları yanıtlayarak, kullanıcıların metaverse platformuna bilgisayar, cep telefonu ve sanal gerçeklik (VR) aracılığıyla erişebileceklerini belirtti.

Bir diğer dikkat çekici gelişme ise Web3 alışveriş platformu UQUID’in kısa bir süre önce Shiba Inu’yu ödeme seçeneklerine entegre etmesi oldu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @uquidcard

Shiba Inu ekibi ayrıca, Shiba Inu topluluğuna özel soğuk cüzdanlar sunmak için bir blockchain teknoloji firması olan Tangem ile iş birliğine girdi. Raporlara göre kullanıcılar, cüzdanın özelliklerini görmek ve aktifleşene kadar SHIB temalı cüzdan için ön sipariş vermek için Tangem’in resmi internet sitesini ziyaret edebilirler. Lucie ayrıca bir tweet’te cüzdan özelliklerini vurguladı ve cüzdanın 6.000’den fazla para birimini desteklediğini belirtti.

SHIB pazarlama yöneticisi, kablosuz, taşınabilir ve pil gerektirmeyen cüzdanın, kullanıcıların DeFi, NFT’ler ve merkezi olmayan değişim platformlarına sorunsuz erişimine izin vereceğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın