Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SHIB için Uyarı: Bugün Yükselişte Olsa da O Tehlikeye Dikkat!

Kripto para piyasası bugün dip seviyelerden toparlanma çabası gösterirken, Shiba Inu'nun fiyat hareketleri dikkatle takip ediliyor. Detaylar haberde;
SHIB için Uyarı: Bugün Yükselişte Olsa da O Tehlikeye Dikkat!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası son günlerde yaşanan düşüşlerin ardından bugün toparlanma çabası içinde görünüyor. Çoğu kripto para birimi için görünüm yeşil olsa da satış bölgesi içinde kalan çok sayıda kripto para var. Bunlardan bir tanesinin Shiba Inu (SHIB) olması dikkat çekiyor.

SHIB, yeni günde yeşil mum gösteriyor olsa da haber yazımı itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 3’ten fazla düşüş yaşamış durumda.

SHIB Fiyatında Son Durum Neye İşaret Ediyor?

Meme tabanlı kripto para biriminin güncel fiyatına ve fiyatın gidebileceği noktalara dair izlenimler şu şekilde:

  • Shiba Inu bir yükseliş mumu gösteriyor. Ancak, kripto para biriminin fiyatı 24 saat içinde yüzde 3’ün üzerinde düştü.
  • Popüler meme coin 18 Aralık tarihine kıyasla yüzde 10 geriledi.
  • SHIB, haber yazımı esnasında 0.000008388 dolardan işlem görüyor.

Geçen günkü yoğun kırmızı sinyallerin ardından kripto piyasası bugün hafif bir yükseliş gösteriyor. Ancak şu an itibarıyla tüm kripto para birimlerinin yeşili yansıtmadığı görülüyor. SHIB ile birlikte Dogecoin (DOGE) ve Cardano (ADA) gibi bazı altcoinler kırmızı görünümünü sürdürüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

SHIB an itibarıyla yeşil bir mum gösteriyor olsa da, fiyatı son 24 saat içinde yüzde 3’ün üzerinde düştü ve haber yazımı sırasında 0.000008388 dolar civarında işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Geçen günün en düşük fiyatı olan 0.00000790 doların üzerinde işlem görse de 18 Aralık’tan bu yana yaklaşık yüzde 10’luk önemli bir düşüş gösteriyor.

Yükseliş İvmesi O Seviyeye Kadar Götürebilir!

Mevcut yeşil mumun 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) çizgisine dokunması halinde, SHIB’in 0.00000885 dolar seviyesine kadar bir yükseliş göstermesi beklenmekte.

Kripto varlık, 12 Aralık’tan itibaren 0.00000895 dolarlık destek bölgesini tutamadı ve geçen günün en düşük noktasına geriledi.

Belirtildiği gibi, SHIB 20 günlük EMA çizgisinin üzerine çıkarsa, söz konusu 0.00000895 dolar civarındaki destek bölgesinin kırması gündeme gelebilecektir.

Dijital paranın fiyat analizi, fiyatın son 24 saat içinde düşük olması nedeniyle boğaların piyasada rol oynadığını gösteriyor.

Özellikle, geçtiğimiz gün kırmızı bir mum sahnelese de, Binance kripto para borsasının SHIB’i “2022’de en çok izlenen üç kripto para” sıralamasında üçüncü sırada listelemesi nedeniyle fiyatta bir dalgalanma yaşandı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Yukarıdaki grafikte, SHIB için Bollinger Bantlarının (BB) üst değeri 0.00000977 dolar ve alt değeri 0.00000815 dolar olarak görünüyor. Ayrıca, BB şu an için geniş ve mum alt bandın yakınında. Bu, fiyatın aşırı satış bölgesinde olduğunu göstermektedir.

Ancak yeşil mum önümüzdeki saatlerde yukarıyı gösterirse boğalar ivme kazanabilir ve fiyat daha da yükselebilir. Piyasada daha fazla satıcı olmasına bağlı olarak SHIB’in göreceli güç endeksi (RSI) değeri ise 41.77’dir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın