Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SHIB Fiyatı Altı Ayın Dibini Gördükten Sonra Nereye Gidecek?

Shiba Inu fiyatı altı ayın en düşük seviyesine inerek 2 milyar dolarlık gerçekleşmemiş zarar bıraktı. Fiyatı neler bekliyor? Detaylar haberde;
SHIB Fiyatı Altı Ayın Dibini Gördükten Sonra Nereye Gidecek?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto piyasasının geri kalanı gibi Shiba Inu (SHIB) fiyatı da bir gün önce tanık olunan sert çöküşün ardından toparlanmaya çalışıyor. Ancak çöküşün yaşandığı birkaç saat içinde, SHIB holder’larının durumu önemli ölçüde değişti ve yatırımcıların büyük bir kısmı Aralık 2022’den bu yana görülmemiş kayıplarla karşı karşıya kaldı.

Popüler meme coinin fiyatı, son altı ayın en düşük seviyesine inerek 2 milyar dolarlık gerçekleşmemiş zarar bıraktı.

  • Shiba Inu fiyatı, SEC’in Binance ve Coinbase’e dava açmasının neden olduğu genel piyasa düşüşüne kurban gitti.
  • 430 binin üzerinde yatırımcı, SHIB’i mevcut fiyat seviyelerinin çok üzerinde, yaklaşık 0.00001000 dolardan satın alarak cüzdanına attı.
  • 5 Haziran’daki fiyat düşüşü, bir haftalık düşüşe destek verirken, 24 saat içinde kayıp yazan adreslerde yüzde 8’lik artışa yol açtı.

SHIB Fiyatında Hareketlilik Sürüyor

SHIB fiyatı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance kripto para borsasına ve şirketin CEO’su CZ’ye dava açtığı haberlerinin neden olduğu piyasa çapındaki çöküşün ardından son 24 saatte keskin bir düşüş kaydetti.

Meme tabanlı dijital para, gün kapanışına yakın biraz toparlanmadan önce Aralık 2022’nin en düşük seviyesi olan 0.00000791 doların biraz üzerinde seyretti ve gün içi işlem saatlerinde yüzde 7’den fazla düştü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Kayıplar tüm yatırımcılar tarafından karşılanırken, tokenı ortalama 0.00001000 dolar fiyatla satın alan 437 bin adresten oluşan belirli bir grup en büyük kaybedenlerden oldu.

GCM Yatırım Banner

Toparlanma için En Büyük Tetikleyici Ne Olacak?

Bu adreslerin tümü, 2.3 milyar doların üzerinde değere sahip 300 trilyona yakın SHIB tokena sahip olup, yeniden kârlı hale gelmelerinin toparlanma için en büyük tetikleyici olacağı düşünülüyor. Ancak piyasadaki aşağı yönlü gelişmelerin devamı halinde toparlanmanın biraz zaman alabileceği de belirtiliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IntoTheBlock

SEC’in Binance’e dava açmasından bir gün sonra, düzenleyici kurum bu kez dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası Coinbase’in peşine düştü. Borsanın kayıtsız hareket ettiği ve düzenleyici yapılara meydan okuyup ifşa gerekliliklerinden kaçınarak menkul kıymetler yasalarını daha fazla ihlal ettiği iddia edildi.

Bu durum, yatırımcıların kayıplarının artmasına neden oldu. Son 24 saat içinde, zarar eden yatırımcıların toplam oranı yüzde 78’den yüzde 84’e yükseldi ve bu tablo, SHIB yatırımcılarını kripto pazarındaki en büyük kaybedenlerden biri haline getirdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IntoTheBlock

Kripto stratejisti Aaryamann Shrivastava ise Shiba Inu fiyatının, toparlanmayı yeniden başlatmak için şimdilik 50 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) çizgisini bir destek bölgesine çevirmesi gerektiğini belirtti.

Son birkaç saat içinde Bitcoin’deki toparlanma altcoinlere de yansırken, SHIB fiyatı 0.00000819 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.