Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SHIB Çin ve Hindistan Pazarlarına Giriyor: Fiyat Artışı Yakın mı?

Shiba Inu, üçüncü yıl dönümü kutlamalarını gerçekleştirirken, Çin ve Hindistan pazarlarında daha aktif olacağının işaretlerini veriyor. Fiyat nasıl etkilenecek?
SHIB Çin ve Hindistan Pazarlarına Giriyor: Fiyat Artışı Yakın mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Shiba Inu (SHIB), Temmuz ayı içinde elde ettiği yüzde 10’luk fiyat artışıyla, ilk 100 kripto para birimi sıralamasında en iyi performans gösteren ikinci memecoin oldu. Yakın tarihli bir sosyal medya duyurusuna göre ise Shiba Inu artık Çin ve Japonya’nın yanı sıra İngilizce konuşulmayan üç ülkedeki kullanıcıları hedefleyecek.

Üçüncü yıl dönümü kutlamalarının ortasında, zincir içi veriler, Shiba Inu sosyal göstergelerindeki son hareketlenmelerin bu hafta SHIB işlem hacminde bir artışı tetiklediğini de gösteriyor. İşte dikkat çekenler…

SHIB, üçüncü yıl dönümü kutlamalarının ortasında, resmi blogunu Çin ve Hindistan pazarları da dahil olmak üzere yeni kullanıcılar çekmek için optimize ediyor. Peki, bu durum SHIB fiyatını tetikleyebilir mi?

Shiba Inu, ekibi, 31 Temmuz 2023’te üçüncü yıl dönümünü kutlarken; son dönemde yerel bir soğuk cüzdan, Shibarium ağ yükseltmesi ve bir SHIB-Ethereum köprüsü dahil olmak üzere birkaç yeni ürün güncellemesini tanıtmasıyla gündemde oldu. Ekip ayrıca Pazartesi günü yapılan duyuruda resmi blogun artık Çin, Hint, Japon, Türk ve İspanyol dillerinde de hizmet vereceğini bildirdi.

Zincir üstü analizi ise son duyuruların SHIB fiyat hareketini olumlu yönde tetikleyebileceğine dair erken işaretler tespit ediyor.

GCM Yatırım Banner

SHIB, Yıl Dönümü Kutlamaları Arasında Sosyal Medyanın Markajında

Zincir üstü veriler, küresel SHIB Army topluluğunun son dönemdeki aktifliğine dikkat çekiyor. Kripto analitik platformu Santiment, bunun bir göstergesi niteliğinde, SHIB sosyal hacminin Temmuz ayının sonuna doğru önemli ölçüde arttığını bildirdi.

21 Temmuz ile 1 Ağustos tarihleri arasında SHIB sosyal hacim puanı 88’den 164’e çıktı. Bu, sosyal medya ilgisinde yüzde 86’lık önemli bir artışı temsil ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Genel olarak, sosyal hacmin artması, yatırımcı ilgisinin ve farkındalığının yükseldiğine işaret etmektedir. Dolayısıyla, yıl dönümü heyecanıyla oluşan havanın önümüzdeki günlerde somut Shiba Inu kazanımlarına dönüşme olasılığı bulunduğuna dikkat çekiliyor.

İşlem Hacminde Kademeli Artış Dikkat Çekiyor

Bu yükseliş tahmininin teyidi olarak, Shiba Inu geçen hafta işlem hacminde kademeli bir artış yaşadı. Sosyal hacimdeki artışa paralel olarak SHIB işlem hacmi de 22 Temmuz ile 1 Ağustos tarihleri arasında yüzde 110 büyüyerek 1,61 trilyondan 3,36 trilyona ulaştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

İşlem hacmi verileri, belirli bir dönemde yatırımcılar tarafından işlem gören token sayısını izleyerek piyasa talebindeki değişiklikleri değerlendirmektedir. Dolayısıyla, uzun bir süre boyunca ısrarla yükselmeye başladığında, kripto yatırımcılarının SHIB ağında sunulan temel ürün ve hizmetlerle giderek daha fazla ilgilendiğini göstermiş olmaktadır.

Shiba Inu’nun işlemsel faaliyeti ile devam eden sosyal medya heyecanı arasında gözlemlenen yakın ilişki göz önüne alındığında, SHIB fiyatının önümüzdeki haftalarda daha fazla fiyat artışı sağlayabileceği belirtiliyor.

SHIB 0,000010 Dolara Doğru Potansiyel Ralli Gerçekleştirebilir

Kripto analisti Ibrahim Ajibade, yukarıda belirtilen zincir üstü göstergelere dayanarak, SHIB’in muhtemelen yaklaşık 0,000008 dolar aralığında konsolide olacağını, kazancının 0,00001 doları geçmesi için boğaların önce 0,000009 dolar direncini kırması gerektiğini dile getirdi.

22.420 yatırımcının, ortalama 0.000009 dolar fiyatla 22.7 trilyon SHIB token satın aldığını ve pozisyonlarından çıkmayı seçerlerse ralliyi yavaşlatabileceğini de belirtti.

Bununla birlikte, güçlü bir yükseliş ivmesiyle, SHIB fiyat hareketinin 0,000010 dolara doğru yönelebileceğini sözlerine ekledi.

Shiba Inu ayılarının, fiyatın 0,000007 doların altına gerilemesi halinde düşüş trendini zorlayabileceğini ve ayıların ancak bu bölgede oluşan satın alma duvarını yıkabilmesi halinde fiyatın 0,000006 dolara düşebileceğini de belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.