Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SHIB Bugün Yeşil Görünümde! İşte Yükselişin Arkasındaki Nedenler

Kripto para piyasalarındaki toparlanma ile birlikte meme coin Shiba Inu son iki haftanın en yüksek seviyesine çıktı. SHIB fiyatını neler bekliyor? Detaylar...
SHIB Bugün Yeşil Görünümde! İşte Yükselişin Arkasındaki Nedenler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borç tavanı kriziyle mücadele görüşmelerinin başarısız olmasının ardından ABD dolarındaki zayıflığın bir sonucu olarak Salı günü öncü kripto para birimi Bitcoin’de (BTC) toparlanma gözlemlendi. BTC’nin yükselişi diğer kripto para birimlerini de hareketlendirirken, Shiba Inu (SHIB) fiyat performansıyla öne çıkan kripto varlıklardan biri oldu.

İkinci gün üst üste yeşil mum oluşturan SHIB’in fiyatı böylelikle birkaç haftanın en yüksek seviyesini görmeyi başardı.

SHIB 10 Mayıs’tan Bu Yana En Güçlü Noktasında

Yükseliş hissiyatının kripto para piyasalarına geri dönmesiyle birlikte SHIB fiyatı, Salı günü itibarıyla iki haftanın en yüksek seviyesine tırmandı.

Küresel kripto market değerinin artış oranına benzer şekilde meme coin gün içinde yüzde 2’ye kadar yükseliş gösterdi.

Haftaya 0.000008759 dolar seviyesinde giren SHIB/USD paritesi, günün erken saatlerinde 0.000009067 dolarlık fiyat noktasına kadar sıçradı. Bu bölge, SHIB’in gün içinde gördüğü en yüksek nokta olarak kayıtlara geçti.

GCM Yatırım Banner

Bu fiyat hareketinin bir sonucu olarak SHIB, fiyatın 0.00000930 dolara ulaştığı 10 Mayıs’tan bu yana en güçlü noktasına tırmanmış oldu.

Peki, SHIB fiyatını bundan sonra neler bekliyor?

Analistler Ne Diyor?

Yükselişin katalizörlerinden birinin, göreceli güç endeksinde (RSI) meydana gelen bir kırılma gibi göründüğünü söyleyen kripto analisti Eliman Dambell, endeksin 40.00 tavanının üzerine çıktığını ve şu sıralar 40.83’te seyrettiğini belirtti.

Boğaların duyarlılığı kontrol etmeye devam etmesi halinde, endekste yaklaşmakta olan 46.00 direnç seviyesini hedefleme şansları olduğunu sözlerine ekledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Bunun yanı sıra, bir konsolidasyon döneminden sonra, Shiba Inu fiyatı nihayet uzun vadeli bir modelin destek çizgisine ulaştı ve potansiyel bir sıçrama umutlarını ateşledi.

Bir diğer kripto analisti Christian Encila, SHIB için Haziran 2022’den bu yana bir üçgen formasyonunun oluşumunun hem tüccarların hem de yatırımcıların dikkatini çektiğini ifade etti. Bu modelin, mevcut fiyat pozisyonunun kritik bir kavşakta olduğu ve bir atılım veya geri çekilme olasılığını sunan yakınsak trend çizgileri ile karakterize edildiği bilgisini verdi.

Lune Trading’in sosyal medya paylaşımına göre SHIB, bir destek seviyesine ulaştıktan sonra hem alıcılar hem de satıcılar bir sonraki hamleyi beklerken simetrik bir üçgen modeli sergiliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @LuneTrading

Encila, bu üçgen modelinin öneminin hafife alınamayacağını ve üçgenin kırılmasının, yalnızca mevcut destek hattını riske atmayıp aynı zamanda SHIB holderlarına istikrar sağlayan bir yıl boyunca süren destek yapısını da geçersiz kılacağını belirtti. Böyle bir gelişmenin, yeni bir belirsizlik düzeyi getireceğine ve potansiyel olarak yatırımcı duyarlılığını azaltacağına dikkat çekti.

Son fiyat hareketlerinin SHIB yatırımcıları için bazı cesaret verici işaretler gösterdiğini de söyleyen analist, 8 Mayıs’ta SHIB fiyatının tam olarak üçgenin destek çizgisinde bir toparlanma yaşadığını ve yılın başından bu yana ilk kez bu seviyeye ulaşıldığını ifade etti. Bu toparlanmaya fiyatta kayda değer bir artışın eşlik ettiğini sözlerine ekledi.

Shibarium’un Başarısı SHIB Fiyatını Olumlu Etkilemeye Devam Edebilir

Bu arada Shiba Inu’nun katman-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium, yerel test ağı Puppynet’te 11 milyon işlemi aştı. Puppynet, Mart ayındaki lansmanından bu yana 15.9 milyon adres için 11 milyondan fazla işlem gerçekleştirdi.

Yeni dönüm noktası, Shibarium’u, Ethereum tabanlı blok zincirleri Arbitrum ve Optimism’e rakip olarak konumlandırmasına yardımcı oluyor.

Shiba Inu’nun ekosistem tokenları SHIB, BONE ve LEASH, kripto piyasası kapitalizasyonunda 5 milyar doların üzerinde kontrolü elinde tutuyor ve Shibarium’un başarısının token sahipleri arasında bir yükseliş tezini körükleyerek bu varlıkları daha da yükseltmesi bekleniyor.

Günlükte ve haftalıkta yeşil yakmaya devam eden SHIB fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0.000008898 dolar civarında işlem görmekte.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.