Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SGK’dan Yapılandırma Ödemelerine İlişkin Açıklama

Sosyal Güvenlik Kurumu, kamu borçlarının yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında Ekim ayı itibarıyla yapılan tahsilatı açıkladı. İşte detaylar;
SGK’dan Yapılandırma Ödemelerine İlişkin Açıklama

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında başvuruları 3 Temmuz’da sona eren borçlara ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), açıklamada bulundur. Açıklamada, 166,7 milyar lira borç yapılandırmasının 25 milyar liranın üzerindeki bölümünün Ekim itibarıyla tahsil edildiği bildirildi.

Sigorta primleri, idari para cezaları, Genel Sağlık Sigortası borçlarının dahil olduğu yapılandırma için SGK’ya 1 milyon 700 binin üzerinde kişi başvuruda bulunmuştu.

Toplamda 166,7 milyar lira alacak için yapılan yapılandırmaların, peşin ve ilk 4 dört taksit ödemelerinin ardından Ekim itibarıyla alacağın 25 milyar liradan fazlasının tahsil edildiği belirtildi.

Gelecek aylarda yapılacak tahsilatlar ve deprem bölgesi ertelemelerinin dahil olacağına işaret eden SGK, borç yapılandırma kapsamındaki tahsilat tutarının artmasının beklendiğinin altını çizdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında Temmuz ayındaki açıklamasında SGK’ya 1 milyon 648 bin 331 kişinin başvurduğunu söylemişti.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Başvuruda bulunan kişilerin toplamda 140 milyar 922 milyon 597 bin 341 liralık borçları için yapılandırma talep ettiklerinin altını çizmişti.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu