Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SGK’dan Yapılandırma Ödemelerine İlişkin Açıklama

Sosyal Güvenlik Kurumu, kamu borçlarının yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında Ekim ayı itibarıyla yapılan tahsilatı açıkladı. İşte detaylar;
SGK’dan Yapılandırma Ödemelerine İlişkin Açıklama
HABER GİRİŞ

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında başvuruları 3 Temmuz’da sona eren borçlara ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), açıklamada bulundur. Açıklamada, 166,7 milyar lira borç yapılandırmasının 25 milyar liranın üzerindeki bölümünün Ekim itibarıyla tahsil edildiği bildirildi.

Sigorta primleri, idari para cezaları, Genel Sağlık Sigortası borçlarının dahil olduğu yapılandırma için SGK’ya 1 milyon 700 binin üzerinde kişi başvuruda bulunmuştu.

Toplamda 166,7 milyar lira alacak için yapılan yapılandırmaların, peşin ve ilk 4 dört taksit ödemelerinin ardından Ekim itibarıyla alacağın 25 milyar liradan fazlasının tahsil edildiği belirtildi.

Gelecek aylarda yapılacak tahsilatlar ve deprem bölgesi ertelemelerinin dahil olacağına işaret eden SGK, borç yapılandırma kapsamındaki tahsilat tutarının artmasının beklendiğinin altını çizdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında Temmuz ayındaki açıklamasında SGK’ya 1 milyon 648 bin 331 kişinin başvurduğunu söylemişti.

GCM Yatırım Banner

Başvuruda bulunan kişilerin toplamda 140 milyar 922 milyon 597 bin 341 liralık borçları için yapılandırma talep ettiklerinin altını çizmişti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.