Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SGK: Yapılandırmada Taksit Ödeme Tarihi Değişti

Yapılandırılan kamu borçlarında ilk iki taksit ödemesi için sona gelindi ancak SGK’dan yapılan son dakika açıklamasında tarihin ileri alındığı duyuruldu.
SGK: Yapılandırmada Taksit Ödeme Tarihi Değişti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bugün itibarıyla son bulacak olan yapılandırma paketi kapsamındaki borçların ilk 2 taksitinde son ödeme süresinin 3 Ağustos Perşembe gününe kadar uzatıldığını açıkladı.

SGK’dan yapılan yaptığı yazılı açıklamada, sistemde yaşanan yoğunluk nedeniyle tarihin yeniden revize edildiği bildirildi.

Açıklamada, “Sigorta primi ve yapılandırma borçlarının son ödeme tarihinin aynı güne denk gelmesinden dolayı kurum tahsilat sistemimizde yoğunluk meydana gelmiştir” denildi.


Yaşanan yoğunluk nedeniyle sigortalı ve işverenlerin mağduriyet görmemesi için son ödeme tarihi 31 Temmuz 2023 olan yapılandırma borçları, cari dönem prim borçları ve diğer her türlü borçların son ödeme süresinin 3 gün daha uzatıldığı belirtildi.

Duyuruda, “Ağustos 2023 tarihi saat 23.59’a kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak ödemeler yasal süresi içerisinde yapılmış sayılacaktır. Sigorta prim teşvik ve desteklerinden yararlanmaya devam edilebilmesi, süresinde ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezası ve gecikme zammına maruz kalınmaması ve yapılandırma ödeme planlarının ihlal edilmemesi açısından, belirtilen tarihe kadar ilgili borçların ödenmesi önem arz etmektedir” ifadesi yer aldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.