Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sert Covid Önlemlerine Rağmen Şanghay’da Rekor Görüldü

Şanghay'da uygulanan katı koronavirüs önlemlerine rağmen günlük vaka sayısında rekor görüldü. İşte detaylar;
Sert Covid Önlemlerine Rağmen Şanghay’da Rekor Görüldü
Yorum

Çin’in finans merkezi Şanghay’da 27 binden fazla vaka bildirildi. Yeni rekor, Başkan Xi Jinping’in ülkenin katı “dinamik Covid temizleme” politikasına ve pandemik kontrol önlemlerine devam etmesi gerektiğini söylemesinden bir gün sonra geldi.

Şanghay, koronavirüsün 2019’un sonlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmasından bu yana salgınla mücadele ediyor. Şehrin 25 milyon sakini büyük ölçüde kilit altında kalsa da bu hafta bazı bölgelerde kısıtlamalar kısmen gevşetildi.

Çin’in sıfır Covid politikası, hızla yayılan Omicron varyantı tarafından giderek daha fazla sorgulanıyor. Politika, milyonlarca insanı çeşitli tecrit biçimlerine maruz bırakıyor ve diğer ülkeler virüs yayılmaya devam etmesine rağmen kısıtlamaları kaldırırken tedarik zincirlerini bozuyor.

Çarşamba günü Başkan Xi, küresel pandemi çok ciddi kalırken Çin’in katı politikalara bağlı kalması gerektiğini söyledi. Ayrıca kalıcı karantinaların sonunda kazanmayı da vaat etti. Xi, pandemi kontrol önlemlerinde hemen bir yaklaşım değişikliği olmayacağını belirterek, Çin’in sınırlarını uluslararası seyahate kapatan yaklaşımına bağlı kalması ve önlemleri gevşetmemesi gerektiğini dile getirdi.

Şanghay’da bugünkü veriler; 2573 semptomatik ve 25.146 asemptomatik vaka olduğunu gösterdi. Vakaların kısmen birikmiş test sonuçlarının bildirilmesinden ve aile üyeleri arasında devam eden bulaşma nedeniyle arttığı ifade ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu