Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Serdur Global’den Dubai ve Suudi Arabistan Hamlesi!

Dekor ve lüks mobilya üreticisi Serdur Global, Dubai'de ofis açarken Suudi Arabistan'da fabrika kuracak. Detaylar haberde...
Serdur Global’den Dubai ve Suudi Arabistan Hamlesi!
HABER GİRİŞ

Birkaç sene önce Türk ürünlerine ambargo uygulayan Suudi Arabistan’ın şimdilerde Türkiye ile ekonomik ilişkileri dikkat çekiyor. Yakın bir zamanda Suudi Arabistan’ın ulusal petrol ve doğal gaz şirketi olan Saudi Aramco’nun 50 milyar dolarlık proje için Türk müteahhitlerle görüştüğü konuşulurken, Türkiye’deki bir firmanın Arabistan’daki yeni girişimi duyuruldu.

Patronlar Dünyası’nda yer alan habere göre Türkiye’nin önde gelen dekor ve lüks mobilya üreticisi Serdur Global, Suudi Arabistan hamlesinde bulundu.

Buna göre şirket Arabistan’da fabrika kurmak için anlaşırken, Dubai merkezli emlak geliştiricisi olan Andalusia Courtyard  ile ofis açma konusuna anlaştı.

Serdur Global bu kapsamda ilk önce Dubai’de ofis açacak sonrasında Suudi Arabistan tesisinde üretime başlayacak.

10 Milyon Dolarlık Bütçe Ayrıldı

Söz konusu fabrika projesi için ilk etapta 10 milyon dolarlık bütçe ayrıldığı belirtildi. Konuya yönelik her iki şirketin CEO’su açıklamada bulundu.

GCM Yatırım Banner

Andalsuia Courtyard CEO’su ve Kurucusu Saleh Tabbakh, ortaklığın müşteriler için yeni boyutlar katacağını vurguladı. Gayrimenkul geliştirme hizmetlerinin başlatılmasının ardından gelen bu ortaklıktan gurur duyduklarını kaydetti.

Serdur Global’in Kurucu ve CEO’su Serkan Mehmet Durdu ise yeni Dubai ofisinin ve Suudi fabrikasının ile bölgedeki üssü güçlendirmeye yardımcı olacağını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.