Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sektör Öncüsü Şirketten Rekor Temettü Kararı!

25 Ekim’de bilançosunu paylaşan Ford Otomotiv, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden temettü kararını açıkladı. Tutar ve tarih kesinleşti. İşte detaylar;
Sektör Öncüsü Şirketten Rekor Temettü Kararı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin öncü şirketlerinden Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. (FROTO), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı sonucunda ortaklara 10.443.081.600 TL tutarında nakit kar payı verileceği belirtildi.

Şirket, yatırımcılarına hisse başına brüt 29,760 TL, net 26,784 TL ödenmesi teklifinin Genel Kurul’da oy çokluğu ile kabul edildiğini açıkladı.

Sektör Öncüsü Şirketten Rekor Temettü KararıKaynak: KAP

Kar payının şirket tarafından ödeneceği ve payın kar payı kullanım hakkı bulunmadan işlem görmeye başlayacağı tarihin (kesinleşen) 30 Ekim 2023 olduğu ifade edildi.

Ford Otomotiv, 25 Ekim’de bilançosunu paylaşmıştı. Şirket 2023’ün üçüncü çeyreğinde 13 milyar TL, yılın ilk 9 ayında ise 25 milyar TL net kar elde ettiğini açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner

Vakıf yatırım, bilançonun ardından FROTO için hedef fiyatını 1290 TL olarak güncellediğini duyurdu.

FROTO, günlük yüzde 0,7 düşüşle 841 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 0,3, aylık yüzde 0,9 oranında değer kaybı görüldü. Yıllık artış ise yüzde 137 seviyesinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.