Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SEDDK Başkanı: DASK Deprem Bölgesine 13,5 Milyar Ödedi

SEDDK Başkanı Eroğlu, DASK’ın deprem bölgesine şu ana kadar 13,5 milyarlık ödeme yaptığını ve yeni uygulamaları devreye alacaklarını söyledi. Detaylar haberde..
SEDDK Başkanı: DASK Deprem Bölgesine 13,5 Milyar Ödedi
Yorum

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında sigorta konusunun önemine değinerek Doğal Afet Sigortaları Kurumu’ndaki (DASK) yeni uygulamalar hakkında konuştu.

Maraş merkezli gerçekleşen depremlerin SEDDK açısından milat olduğunu belirten Eroğlu, bu dönemde birçok şeyi tecrübe ettiklerini söyledi.

“Sigorta Penetrasyonu Artmalı”

Deprem sonrasında şirketlerin reasürans kapasitelerini sorguladığını kaydetti. Böyle bir felaketin beklenmediğini aktararak sektörün hem reasürans koruması hem de özkaynakları ile yeterli ödeme gücüne sahip olduğunu vurguladı.

Felaket sonrasında sektör olarak farkındalık oluşturabilecek çalışmalar yaptıklarını bildirdi. Sigorta penetrasyonun artması gerektiğini kaydetti.

” DASK Deprem Bölgesine Şu Ana Kadar 13,5 Milyar Ödedi”

Erdoğlu, Türkiye’nin özellikle ticari segmentte sigortacılık alanında yapacak çok iş olduğunu ifade etti. DASK’ın mevcut uygulama ile deprem bölgesine şu ana kadar 13,5 milyarlık ödeme yaptığını söyledi.

Acilen deprem araştırma komisyonunun kurulması gerektiğini de vurguladı. Bu komisyonun içinde Türkiye Sigortalar Birliği, brokerler, akademisyenler ticari segmentteki sanayicilerin olması gerektiğini bildirdi.

SEDDK Başkanı Eroğlu, sigortalarda düşük metrekare girilmesinin önüne geçmek için tapu entegrasyonu yapacaklarını aktardı. Konuya yönelik altyapı çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu