Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DASK’ın Tazminat Ödemesi 10 Milyar TL’yi Aştı

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ikinci ayına yaklaşılırken Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun depremzedelere hasar ödemeleri devam ediyor. Detaylar...
DASK’ın Tazminat Ödemesi 10 Milyar TL’yi Aştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin birçok ilini etkisi altına alan Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ikinci ayının dolmasına günler kala Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), aldığı ihbar sayısı ve yaptığı ödeme tutarlarına ilişkin bilgi vermeye devam ediyor.

DASK tarafından paylaşılan bir önceki raporda, depremin 50’nci gününde evinde hasar görüp deprem sigortası olan vatandaşlar için ödenen tazminat tutarının 6,5 milyar TL’yi aştığı belirtilirken, kurumun yeni açıklamasında bu tutarın 10 milyar TL’yi aştığı öğrenildi.

Ödenen Tazminat Tutarı 10 Milyar TL’nin Üzerinde

DASK’tan yapılan açıklamada, depremlerin ardından başvuru ve ödeme bilgilerine dair son veriler paylaşıldı.

Açıklamada, kuruma ulaşan hasar ihbar sayısının 433 bin 837 olduğu belirtildi.

Bugüne kadar afetzedelere ödenen tazminat tutarının ise 10 milyar 174 milyon 145 bin 255 TL’ye ulaştığı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Instagram / @dasktr

Kurumun, sigortalılara destek olmak amacıyla tüm gücüyle çalışmaya ve ödemeleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye devam ettiği ifade edildi.

Afetzedelere Hatırlatma Yapıldı

DASK’ın açıklamasında yeni başlatılan bir hizmet hakkında da bilgi verildi.

Açıklamada, sigortalıların hasar tazminatlarını bankadan tahsil etmeleri için gereken ve cep telefonlarına SMS ile gönderilen ödeme şifrelerini bundan sonra e-Devlet Kapısı üzerinden de öğrenebilecekleri hatırlatması yapıldı.

Zorunlu deprem sigortasını ödeyen ve depremlerin ardından evinde hasar gören vatandaşlar DASK’a başvurularını herhangi bir zaman kısıdı olmadan yapabiliyor. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.