Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

DASK’ın Tazminat Ödemesi 6,5 Milyar TL’yi Aştı

Depremin 50’nci gününde depremzedelere gördükleri hasar için ödemeler yapılmaya devam ediyor. DASK, yaptığı açıklamada başvuru ve ödeme bilgilerini paylaştı.
DASK’ın Tazminat Ödemesi 6,5 Milyar TL’yi Aştı
Yorum

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), depremin ardından geçen yaklaşık iki aylık süre zarfından aldığı başvuru ve yaptığı ödemelere ilişkin bilgi vermeye devam ediyor. Depremin birinci ayında depremzedelere yapılan hasar ödemesi 2,5 milyar liraya çıkarken, ilerleyen günlerde rakamda artış sürdü.

DASK’tan yapılan açıklamada, evinde hasar gören ve deprem sigortası olan vatandaşlar için verilen tazminat tutarının 6 milyar 502 milyon 813 bin 66 TL’ye çıktığı söylendi.

Avans talebinde bulunan sigortalı sayısının ise 15 bin 10 olduğu belirtildi.

Hasar ödemeleri için kuruma gelen başvuruların da devam ettiği, bugün itibarıyla yapılan hasar ihbar sayısının 416 bin 21 olduğu açıklandı.

Kuruma gelen ihbarların dağılımına bakıldığında; 21 bin 850’sinin yıkılmış, 27 bin 836’sının ağır hasarlı, 36 bin 129’unun orta hasarlı ve 330 bin 206’sının hafif hasarlı olarak kayda geçtiği aktarıldı.

DASK’ın depremden etkilenen sigortalılara destek vererek yaraları sarmak için çalışmalarını sürdüreceği ve depremzedelere ödemelerin hızlı bir şekilde yapılacağı belirtildi.

Zorunlu deprem sigortasını ödeyen ve depremde evinde hasar gören vatandaşlar DASK’a başvurularını zaman kısıdı olmadan yapabiliyor. Başvurular, Alo DASK 125, e-Devlet ve dask.gov.tr üzerinden alınıyor. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu