Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SED Ödeneklerine Memur Maaş Zammı Oranında Artış

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş yaptığı açıklamayla Sosyal ve Ekonomik Destek yardımlarının memur maaş zammı oranında artırıldığını duyurdu. İşte detaylar;
SED Ödeneklerine Memur Maaş Zammı Oranında Artış
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bugün Bakan Mahinur Özdemir Göktaş’ın açıklamalarına yer verildi. Göktaş, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarının bu ay memur maaş zam oranına göre yükseltildiğini kaydetti.

İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödenen SED miktarının memur maaş zammı oranında yükselterek hesaplara toplam 584 milyon 118 bin 187 lira yatırıldığının bilgisini verdi.

Göktaş açıklamasında, çocuk politikalarının temelinde aile bütünlüğünün korunması ve çocuğun aile ortamında sağlıklı bir birey olarak yetiştirilmesi olduğuna işaret etti.

Bahsi geçen amaçla ihtiyaç sahibi ailelere çocukları için SED verildiğini söyleyerek, destek ödemelerinin ihtiyaç sahibi ailelerdeki 165 bin 201 çocuğun masraflarını karşıladıklarını açıkladı.

SED ile Ekonomik Gerekçelerle Çocukların Ailelerinin Yanından Kopması Önleniyor

Aile bütünlüğünün korumasına ve çocukların ailelerinin yanında geleceğe hazırlanmasına büyük önem verdiklerine dikkat çekti. Göktaş, ekonomik gerekçelerle çocukların ailelerinden kopmasını önlemeyi hedeflediklerini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

İhtiyaç sahibi ailelere çocuklarının okul ve diğer masraflarını karşılamaları için ödenen SED miktarının Temmuz 2023’te belirlenen memur maaş artışı ve enflasyon oranından oluşan yüzde 17,55’lik oran esas alınarak hesaplanarak ailelere ödendiğini kaydetti.

Bakan Göktaş, SED’in her yıl Ocak ve Temmuz’da yeniden belirlendiğinin altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın