Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Yanık Duyurdu! 561,1 Milyon TL’lik SED Ödemesi Yapıldı

Bakan Derya Yanık Mayıs ayı içinde 561,1 milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yapıldığını açıkladı. İşte detaylar...
Bakan Yanık Duyurdu! 561,1 Milyon TL’lik SED Ödemesi Yapıldı
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Mayıs ayı içerisinde yapılan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi hakkında yazılı açıklamada bulundu.

Bakan Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının temel gereksinimlerinin ve eğitim giderlerinin karşılanması için Mayıs ayı içerisinde 561.123.454 TL Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yapıldığını duyurdu.

Yanık, çocuk politikalarının temelinin aile bütünlüğünün korunması ve çocuğun aile ortamında sağlıklı birey olarak yetiştirilmesi olduğunu aktardı. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi ailelere çocukları için Sosyal ve Ekonomik Destek verdiklerini söyledi.

Ekonomik gerekçelerle çocukların ailelerinden kopmasını önlemeyi amaçladıklarını aktardı.

Bakan Yanık bu amaç doğrultusunda destek ödemesiyle ihtiyaç sahibi ailelerdeki 178 bin çocuğun masraflarını karşıladıklarını ifade etti. Yanık söz konusu destek ile ailelerin, çocuklarının temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşıladıklarını kaydetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın