Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SAYAS Ateş Çelik’ten Beklenen Hasılatı KAP’ta Açıkladı

Say Enerji bugün KAP üzerinden yaptığı duyuruda, Ateş Çelik ile olan iş birliğine dair 2024 ikinci dönem hasılat beklentilerini paylaştı. Detaylar haberin içerisinde;
SAYAS Ateş Çelik’ten Beklenen Hasılatı KAP’ta Açıkladı
HABER GİRİŞ

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SAYAS) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde, Ateş Çelik’ten 2024 İkinci Dönem Hasılat Beklentileri hakkında bilgi verdi.

Şirket KAP bildirisinde, 2024 yılının ikinci çeyreğinde Ateş Wind Power’a rüzgar türbini ve türbin kulesi aksamları ile ticari mal satışlarından yaklaşık 4 milyon 170 bin euro hasılat elde etmeyi beklediğini belirtti.

SAYAS, Ateş Wind Power ile Nisan 2018’de yapılan çerçeve mutabakatı doğrultusunda rüzgar türbinleri ve türbin kulelerinin belirli aksamlarını tedarik ediyor.

Şirketin yeni bilgilendirme politikasının, çerçeve sözleşmeler kapsamındaki dönemsel siparişlere ilişkin açıklama yapılabilmesine olanak tanıdığı vurgulandı. Bu kapsamda şirket, 2022 yılının ikinci çeyreğinden itibaren Ateş Wind Power’dan hasılat beklentisini her çeyrek açıklamaya başladı.

Say Enerji KAP bildirisinde, 2024 yılı ilk çeyreğinde elde edilen hasılatı ilgili finansal tablolar aracılığıyla açıklayacağına işaret etti.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 216,27 oranında prim sağlayan SAYAS payları, aylık bazda yüzde 2,41 oranında değer kaybetti. Haftalık yüzde 4,5 düşen hisse bugün TSİ 12.28 itibarıyla yüzde 0,77 artışla 84,95 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.