Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Say Enerji Ateş Çelik’ten Hasılat Beklentisini Açıkladı

Say Enerji, KAP üzerinden duyuruda bulundu. Ateş Çelik'ten 2023’ün birinci çeyreğinde ne kadar hasılat beklediğini açıkladı. Detaylar haberde...
Say Enerji Ateş Çelik’ten Hasılat Beklentisini Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2023’ün birinci çeyreğinde Ateş Çelik’ten (Ateş Wind Power) hasılat beklentisine yönelik açıklama yaptı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Ateş Çelik’e, Nisan 2018’de yapılan çerçeve mutabakat kapsamında rüzgar türbinleri ve türbin kulelerinin belirli aksamlarının tedarik edildiği hatırlatıldı.

Say Enerji, 2022’nin ikinci çeyreği itibarıyla Ateş Çelik’ten hasılat beklentisini her çeyrekte açıklamaya başladığını ifade etti.

Buna göre şirket, Ateş Çelik’ten 2023’ün birinci çeyreğinde rüzgar türbini ve türbin kulesi aksamları ile ticari mal satışlarından yaklaşık 3.000.000 euro hasılat beklediğini duyurdu.

Şirket KAP üzerinden yaptığı açıklamada ayrıca şu ifadeleri kullandı:

GCM Yatırım Banner

“2022 yılı son çeyrekte elde edilen hasılat ilgili çeyreğe ait finansal tablolarımız aracılığıyla açıklanacaktır.”

Say Enerji’nin, 2022 yılının dördüncü çeyreğinde Ateş Çelik’ten hasılat beklentisini 3.120.000 euro olarak açıklamıştı.

Paratic Piyasalar Say Reklam Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Say Enerji şirketinin (SAYAS) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 12:40’dan itibaren yüzde eksi 1.96 ile 43.12’den işlem gördü.

Şirketin hisselerinde aylık bazda yüzde 14.99’luk, yıllık bazda ise 327.49’luk artış kaydedildi. Haftalık bazda ise yüzde 2.44’lük azalma görüldü.

 

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.