Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Savunma Devinin Hissesi için “AL” Önerisi! Artış Bekleniyor

Ziraat Yatırım, paylaştığı raporda Aselsan için hedef fiyatını yukarı yönlü olarak güncelledi. Aracı kurumun tavsiyesi ne oldu? İşte detaylar;
Savunma Devinin Hissesi için “AL” Önerisi! Artış Bekleniyor
HABER GİRİŞ

Aracı kurumlar, 2024’ün ilk çeyrek finansal verilerini açıklayan şirketler için beklentilerini ve hedef fiyatlarını revize ediyor. Borsa İstanbul’da yatırımcıların radarında yer alan Aselsan Elektronik (ASELS) için yeni hedef fiyat geldi.

Ziraat Yatırım’dan Turgut Uslu tarafından kaleme alınan araştırma raporunda şirketin ilk çeyrekte 1,4 milyar TL net dönem karı elde ettiği belirtildi. Satış gelirlerini yıllık bazda yüzde 5,1 büyüten ve 15,1 milyar TL’ye çıkaran Aselsan’ın yurt dışı satışlarının yüzde 148 oranında yükseldiği paylaşıldı.

Şirketin 1Ç24’te 1 milyar dolarlık yeni iş ilişkisi açıkladığı, bakiye sipariş miktarının ise 11,1 milyar dolara yükseldiği kaydedildi. Araştırma raporunda şirketin net borcunun çeyreksel bazda yüzde 29 yükseldiği ve 19,7 milyar TL’ye ulaştığı yer aldı.

Raporda tahminlerdeki yukarı yönlü güncellemeler ve piyasa çarpanlarındaki değişikliklere bağlı olarak ASELS için hedef fiyatın 57,10 TL’den 88,70 TL’ye yükseldiği, tavsiyesinin ise “al” olarak korunduğu açıklandı.

Savunma Devinin Hissesi için “AL” Önerisi! Artış BekleniyorKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

2023 yılını 45,1 TL’den tamamlayan ASELS, 26 Şubat’ta 67,2 ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Bu noktadan gelen satışlarla birlikte gerileyen hisse 30 Mayıs’ta günü yüzde 4,4 artışla 60,1 TL’den tamamladı. Aylık ve haftalık değer kaybeden ASELS, yıllık yüzde 150 yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.