Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Satışları Yüzde 43 Artan Demir Çelik Devi Nisan’da Temettü Verecek!

Borsa İstanbul'da ISDMR koduyla işlem gören İskenderun Demir ve Çelik, KAP bildiriminde nakit kar payı ödeme tarihi hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Satışları Yüzde 43 Artan Demir Çelik Devi Nisan’da Temettü Verecek!
HABER GİRİŞ

Mart ayının sonunda temettü dağıtım kararı genel kurulda oy çokluğu ile onaylanarak kesinleşen İskenderun Demir ve Çelik A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde nakit kar payı ödeme tarihi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ISDMR koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, nakit temettü ödemelerinin 16 Nisan 2024 tarihinde yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, Yönetim Kurulu kararıyla, 28 Mart 2024 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda onaylanan kar payı dağıtımına söz konusu tarihte başlanılacağı ve kar payının, halka açık pay sahibi hissedarların hesabına T+2 valörlü olarak yansıyacağı ifade edildi.

Şirket yönetim kurulunun, 2023 yılı karından hisse başına brüt 0,50 TL, net 0,45 TL nakit temettü dağıtılması teklifi, genel kurulda oy çokluğu ile onaylanarak kesinleşmişti.

ISDMR Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Türkiye’nin aynı anda uzun ve yassı ürün üreten tek entegre tesisine sahip olma özelliği bulunan İskenderun Demir ve Çelik A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu Şubat ayında açıklamıştı. Yüksek vergi gelirinin de etkisiyle beklentilerin üzerinde çeyreklik kar açıklanırken, satışlar yüzde 43 artış göstermişti.

GCM Yatırım Banner

Ziraat Yatırım, ISDMR için hedef fiyatını 43,5 TL’den 56,4 TL seviyesine yükseltmiş ve tavsiyesini “ekle” den “al”a güncellemişti.

ISDMR Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 5,37 değer kazanarak günü 9.618,83 puanla rekor seviyeden tamamlarken, ISDMR hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi ve yükseldi.

Hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 5,5‘lik yükselişle 34,7 TL seviyesine çıkış gösterdi.

ISDMR Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

İskenderun Demir ve Çelik hisseleri, aylık grafikte yüzde 13 oranında kırmızı yakmış durumda. Hisseler yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 8,2 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.