Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Onaylandı! Hedef Fiyatı 56,4 TL’ye Çıkan Şirket Temettü Dağıtacak!

Borsa İstanbul'da ISDMR koduyla işlem gören İskenderun Demir ve Çelik, KAP bildiriminde genel kurul kar payı dağıtım kararına dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Onaylandı! Hedef Fiyatı 56,4 TL’ye Çıkan Şirket Temettü Dağıtacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin aynı anda uzun ve yassı ürün üreten tek entegre tesisine sahip olma özelliği bulunan İskenderun Demir ve Çelik A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurul kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ISDMR koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcıya temettü müjdesi çıktı.

Açıklamada, şirket yönetim kurulunun, 2023 yılı karından hisse başına brüt 0.50 TL, net 0.45 TL nakit temettü dağıtılması teklifinin genel kurulda oy çokluğu ile onaylanarak kesinleştiği belirtildi.

İsdemir Temettü Ödeme Tablosu
Kaynak: KAP

Temettü tarihinin yönetim kurulu tarafından önümüzdeki günlerde duyurulacağı ifade edildi.

Ek açıklama metninde, “20 Mart 2024 tarihinde KAP’ta duyurulan kar payı dağıtımına ilişkin hususlar, şirketimizin 28 Mart 2024 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda görüşülerek onaylanmıştır.” ifadesine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Dördüncü çeyrek bilançosunu Şubat ayında açıklayan şirket, yüksek vergi gelirinin de etkisiyle beklentilerin üzerinde çeyreklik kar açıklamıştı. Şirket, dördüncü çeyrekte 6.181.900.000 TL net kar elde ettiğini duyurmuştu.

Öte yandan, Ziraat Yatırım, ISDMR hisseleri için hedef fiyatını 43,5 TL’den 56,4 TL seviyesine yükseltmiş ve tavsiyesini “ekle” den “al”a revize etmişti.

ISDMR Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 3,10 değer kazancıyla 9.079,97 puandan tamamlarken, ISDMR hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi.

Hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 0,2‘lik düşüşle 34,4 TL seviyesine gerileme gösterdi.

İsdemir Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

İskenderun Demir ve Çelik hisseleri, haftalık ve aylık grafikte sırasıyla yüzde 4,9 ve yüzde 17,7 oranında kırmızı yakmış durumda. Hisseler yıllık bazda da yatırımcısına güncel olarak yüzde 7 oranında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.