Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bugatti’nin 19 Milyon $’lık One-Off Modeli Bir Divo’nun Fiyatını Tetikledi!

Bugatti'nin dünyada tek olacak La Voiture Noire'nin tanıtımın ardından Divo sahiplerinden birisi aracını satmaya karar verdi...
Bugatti’nin 19 Milyon $’lık One-Off Modeli Bir Divo’nun Fiyatını Tetikledi!
HABER GİRİŞ

Bugatti, her zaman olduğu gibi yine olağanüstü bir modeli bizlerle tanıştırmıştı. Veyron ile başlayan “en hızlı otomobil” süreci, peşinden Chiron ve aynı alt yapıdan türetilen Divo ile devam edilmişti. Milyon dolarla telaffuz edilen hiper otomobillerin sonuncusu da La Voiture Noire’di ve 19 milyon dolara satılmıştı.

Artık tek adet üretimli model mi tetikledi bilmiyoruz ancak sadece 40 adet üretimi olan Divo sahipleri bunu fırsata çevirmek istiyor. Girilen bir ilanda araç için 9 milyon dolar fiyat isteniyor. Aşağıda bu araçların ne kadara satıldığını ve ne kadar kar edilmek istediğini açıklayalım…

Chiron’un genetiğinin oynanmış hali olan Divo, 5.6 milyon dolara satılmıştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Aldığımız bilgilere göre 2018 yılının Aralık ayında satın alınan bir Divo, Alcantra kokpite ve siyah bir renge sahip. Satıcı, 1 adet olan kara şövalye La Voiture Noire’nin 4 Divo parasını satılması biraz dokunmuş olacak ki anında ikinci ele koyarak 3.6 milyon dolar kar etmek istemiş. Bazı yabancı kaynaklarda bunun “fırsatçılık” olduğu söylense de bizde diyoruz ki dünyada sadece 40 adet olan bir araba için elbette iki kata yakın fiyat istenecek!

Siyah Divo, Almanya’da bir galeri aracığıyla satılıyor. Dünyada özel yapım arabalara meraklı ve ayrıcalıklı olmak isteyen kişi sayısı binleri bulsa da 9 milyon dolar ciddi bir rakam.

Bugatti Divo, Chiron’a göre biraz daha özelleştirilmiş bir hipercar!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Fransız şirket ilk teaser görüntülerini atığında bizde dahil herkes modelin 1.800 beygir güce yaklaşacağını sanmıştı. 8.0L W16 motorla devam edilecek ve kalkış süresinin de geliştirilen aerodinamik ögelerle 0.5 saniye daha hızlı olacağı beklentisine girmiştik.

GCM Yatırım Banner

Tanıtımıyla beraber 1.500 beygir güç ve 1.600 nm tork değerlerinin aynı bırakıldığını görmüştük. Şaşırtıcı kısım ise +400 olarak kayıtlara geçen Chiron top speed rakamına karşı Divo’nun 380 km/h ile sınırlandırılmıştı. Toparlayacak olursak; 40 kişiden biri olan satılık Divo’nun sahibi aracının nadirliğini göz önünde bulundurarak 9 milyon dolar gibi astronomik bir rakam istiyor. Birisi elbet alacak ama kim?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.