Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şaşırtan Rekor USDC Transferi Bitcoin’e Yeni ATH Getirecek mi?

Öncü kripto para birimi Bitcoin, bu rekor USDC transferinin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi için bir büyük adım daha atabilecek mi? Detaylar,
Şaşırtan Rekor USDC Transferi Bitcoin’e Yeni ATH Getirecek mi?
HABER GİRİŞ

Amiral kripto para birimi Bitcoin (BTC), yakın zaman önce kısa bir süreliğine 63 bin doların altına indiği büyük bir geri çekilmenin ardından tekrar 70 bin dolar civarında işlem görüyor. Son günlerdeki yatay ağırlıklı hareketlere rağmen veriler, yeni bir alım baskısı dalgasının tetiklenmesini sağlayacak önemli bir gelişmenin kapıda olabileceğini ortaya koyuyor.

CryptoQuant’ın son analizi, USDC mevduatlarında Coinbase’te 1,4 milyar doları aşan kayda değer bir artış olduğunu ortaya koyuyor.

Coinbase’teki bu USDC mevduatı, bir başka Bitcoin rallisine ilişkin tahminleri yeniden alevlendirmiş görünüyor.

1,4 Milyar Dolar USDC Girişi Gerçekleşti

Stablecoinler geleneksel finans ile dijital varlıklar piyasası arasında bir köprü görevi görerek sorunsuz işlemleri kolaylaştırmaktadır. USDC’nin piyasaya girmesinin, ABD dolarına sabitlendiği ve kripto ekosisteminde istikrar ve likidite sağladığı için satın alma isteğinin arttığı anlamına gelebileceği belirtiliyor.

BTC Fiyatı Yatay Seyirde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Piyasaya giren USDC’de bir artış olduğunda, bunun genellikle yatırımcıların veya tüccarların ticarete katılmak için fiat para birimlerini (ABD doları gibi) USDC’ye dönüştürdükleri anlamına geldiğine dikkat çekiliyor.

GCM Yatırım Banner

Bu USDC akışının, piyasaya duyulan güvene ve BTC de dahil olmak üzere çeşitli varlıklara sermaye aktarmaya hazır olunduğuna işaret edebileceğinin altı çiziliyor.

Benzer bir birikimin daha önce yalnızca bir kez, 9 Ocak 2023‘te meydana geldiğini ve bunun, çok önemli bir dibi temsil eden 16.800 dolarlık bir döngünün en düşük seviyesinden kayda değer bir fiyat artışından önce meydana geldiği de hatırlatılıyor.

CryptoQuant analisti Maartunn’un son güncellemesinde belirttiğine göre böylesine önemli bir para yatırma işlemi benzer bir dönüm noktasına işaret ederek mevcut piyasa döngüsünü olumlu yönde etkileyebilir:

“Birkaç saat önce, Coinbase’e yatırılan 1,4 milyar doların üzerinde USDC ile şimdiye kadar kaydedilen en büyük USDC akışı gerçekleşti. Bu büyük miktardaki mevduat, potansiyel olarak önemli bir satın alma baskısına işaret ediyor, zira bu stablecoinler Bitcoin satın almak için kullanılabiliyor.”

Bitcoin ETF’lerine Girişler Sürüyor

Uzmanlar, bu ayın başlarında art arda beş gün süren çıkışların ardından spot Bitcoin ETF’lerine girişlerin devam etmesinin yükseliş momentumunu daha da doğruladığını vurguluyor.

Buna ek olarak, Hashdex gibi yeni katılımcıların, bu tür fonları hem büyük hem de küçük yatırımcılara sunmak için zaten kalabalık olan alana girmesinin, talebin devam ettiğinin bir göstergesi olduğuna işaret ediliyor.

ETF varlıklarındaki artışın yanı sıra, balinalar olarak bilinen büyük ölçekli yatırımcıların da BTC’ye yönelik eğilimi büyük ölçüde etkilediğine değiniliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.