Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sasa’nın Pay Satışı için Borsa İstanbul’a Başvuru Yapıldı

Sasa Polyester Sanayi A.Ş.'nin 88,3 milyon TL nominal değerli pay satışının gerçekleşmesi için Borsa İstanbul'a başvuru yapıldığı paylaşıldı. Detaylar haberde...
Sasa’nın Pay Satışı için Borsa İstanbul’a Başvuru Yapıldı
HABER GİRİŞ

Sasa Polyester Sanayi A.Ş. (SASA), 16 Mayıs’ta tahsisli sermaye artırımına yönelik Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay aldığını duyurmuştu. Söz konusu işleme yönelik yeni bir açıklama geldi.

TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Sasa Polyester’in 5.321.653.794,10 TL olan çıkarılmış sermayesinin, 60.000.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, Borsa İstanbul A.Ş.’nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde pay satış fiyatı esas alınmak suretiyle toplam 4.365.000.000 TL satış bedeli karşılığı hesaplanacak nominal tutarda artırılması talebinin olumlu karşılandığı hatırlattı.

Söz konusu sermaye artırımı sonucunda ihraç edilecek payların tamamının halka arz edilmeksizin tahsisli satış yöntemi ile şirketin hakim ortağı Erdemoğlu Holding A.Ş.’ye satılması amacıyla düzenlenecek ihraç belgesinin onaylanması talebinin olumlu gerçekleştiği anımsatıldı.

Bahsi geçen işlem için beher pay bedelinin 49,40 TL olarak belirlendiği hatırlatıldı.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

GCM Yatırım Banner

“Tahsisli sermaye artırımı kapsamında ihraç edilecek toplam 88.360.324 TL nominal değerli SASA payları şirketin hakim ortağı Erdemoğlu Holding A.Ş.’ye 1 TL nominal değerli pay için 49,40 TL fiyatla Kurumumuz aracığılıyla (Alıcı/Satıcı Üye) toptan alış satış işlemleri kapsamında satılacaktır.”

Satılacak toplam 88.360.324 TL nominal değerli payların borsada işlem gören nitelikte olduğu not edildi.

İşlemin Borsa İstanbul A.Ş. Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür kapsamında gerçekleştirilmesi için başvuru yapıldığı duyuruldu.

Satış işleminin 24.05.2024 tarihinde ve takasının pay piyasası takas süreci dışında yapılmasının planlandığı not edildi.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (SASA) bugün açılışı 47,44 TL’den yaptı. Hisseler saat 11.05’te 48,66 TL’ye yükseldi. Yazım sırasında günlük bazda yüzde 1,9’luk artış ile 48,28 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın