Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SASA’dan Sermaye Artırımı ve Fiili Dolaşım Oranı Hakkında Açıklama

Yatırımcıların yakından takip ettiği Sasa Polyester, sermaye artırımı ve fiili dolaşım hakkında duyurusunu paylaştı. İşte detaylar;
SASA’dan Sermaye Artırımı ve Fiili Dolaşım Oranı Hakkında Açıklama
Yorum

Sasa Polyester Sanayi A.Ş (SASA), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2.582.311 TL tutarındaki sermaye artırımının başarıyla gerçekleştirildiğini açıkladı. Şirketin yeni sermayesi 5.298.542.110 TL’ye yükseldi.

Yapılan açıklamada sermayenin 5.295.959.799 TL’den 5.298.542.110 TL’ye artırılması işleminin tamamlandığı aktarıldı. 2023 yılı Haziran ayı içinde dönüştürme talebinde bulunan tahvil sahiplerine tahsisli olarak gerçekleştirilen şarta bağlı sermaye artırımı işlemlerinin mevzuat çerçevesinde tamamlanmasına bağlı olarak gerekli izinlerin alınacağı ve diğer işlemlerin yapılacağı ifade edildi.

SASA’dan Sermaye Artırımı ve Fiili Dolaşım Oranı Hakkında AçıklamaKaynak: KAP

Şirket, gün içinde yaptığı diğer duyuruda sermaye artırımının işlemleri tamamlanması kapsamında 14.08.2023 tarihinden itibaren SASA’nın paylarının sayısının 5.298.542.110’a çıkacağını, fiili dolaşımdaki pay oranının ise yüzde 24 olarak dikkate alınacağını bildirdi.

SASA, günlük yüzde 3,5 artışla 56,7 TL’ye yükseldi. Son bir ay içerisinde görülen 66,4 TL düzeyinden uzaklaşan hissede haftalık yüzde 9, aylık yüzde 3,3 oranında değer kaybı gerçekleşti. Yıllık kazanç ise yüzde 148 seviyesinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu