Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SASA’dan Sermaye Artırımı, AYGAZ ve IHAAS’tan Temettü Açıklaması

Borsa İstanbul’da işlem gören Sasa sermaye artırımına, Aygaz ve İhlas Haber Ajansı kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaptı. İşte detaylar;
SASA’dan Sermaye Artırımı, AYGAZ ve IHAAS’tan Temettü Açıklaması
HABER GİRİŞ

Yatırımcıların yakından takip ettiği, borsada piyasa değeri en yüksek şirket olan Sasa Polyester Sanayi, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kayıtlı sermaye tavanı artırımına yönelik paylaşım yaptı. Şirket, kayıtlı sermaye tavanının 3 milyar TL’den 15 milyar TL’ye çıkarılması için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yaptığını duyurdu.

Şirket bu kapsamda sermaye tavanını yüzde 400 oranında yükseltecek. SASA, günlük yüzde 3,5 kayıpla 107,8 TL’de seyrediyor.

Aygaz

Borsa yatırımcıları portföyünde bulunan şirketlerin temettü kararlarını yakından takip ediyor. Aygaz, kar payı dağıtımına ilişkin kararını paylaştı. Şirket hissedarlarına pay başına brüt 1 TL, net 0,90 TL temettü vereceğini bildirdi.

Açıklamada stopaj oranının yüzde 10 olacağı, kar paylarının bu kapsamda dağıtılacağı aktarıldı.

Aygaz ve İhlas Haber Ajansı’ndan Temettü AçıklamasıKaynak: KAP

GCM Yatırım Banner

Şirketin yatırımcıları temettü ödemelerini 29 Mart 2023 tarihinde alacak. AYGAZ günlük yüzde 2 düşüşle 72,8 TL’den işlem görüyor.

İhlas Haber Ajansı

IHAAS koduyla işlem gören İhlas Haber Ajansı, yasal kayıtlarda 35.625.983 TL net dönem karı elde ettiğini, sağlanan karın dağıtılmayarak yasal yedekler ayrıldıktan sonra kalan tutarın olağanüstü yedeklere aktarılmasına karar verdi. IHAAS, günlük yüzde 0,2 kayıpla 131,7 TL bandında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.