Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SASA’dan Sermaye Artırım Kararı! Yatırımlara Fon Ayrılacak

Borsa İstanbul’da işlem gören Sasa Polyester, Yönetim Kurulu kararı sonucunda sermaye artıracak. Artırımdan sağlanacak fonun kullanım yerleri açıklandı. İşte detaylar;
SASA’dan Sermaye Artırım Kararı! Yatırımlara Fon Ayrılacak
HABER GİRİŞ

Sasa Polyester, 8 Şubat tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada nakdi ve tahsisli sermaye artımı kararı alındığını duyurdu. Aynı zamanda sermaye artırımı sonrası elde edilecek fonun kullanım yerleri de paylaşıldı.

Şirket, 5.321.653.794 TL olan çıkarılmış sermayesinin 15.000.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, mevcut ortakların rüçhan hakları tamamen kısıtlanmak suretiyle tahsisli olarak toplam 4.365.000.000 TL satış hasılatı elde edilecek şekilde nakit sermaye artırımı yapacak.

Nakit sermaye artırımı, Borsa İstanbul’un Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişki Prosedürü çerçevesinde primli olarak belirlenecek pay satış fiyatına göre hesaplanacak nominal sermaye tutarı kadar olacak.

Nakdi olarak arttırılacak nominal sermaye tutarını temsil edecek her biri 0,01 TL itibari değerde nama yazılı, imtiyazsız ve Borsada işlem görebilir nitelikte pay çıkarılacak. Çıkarılacak yeni payların tamamı raporun içeriğine uygun olarak halka arz edilmeksizin tahsisli satış yöntemi ile şirketin hakim ortağı Erdemoğlu Holding A.Ş’ye satılacak.

Söz konusu işlemler çerçevesinde ihraç belgesinin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapılacak.

GCM Yatırım Banner

Fon Kullanım Yerleri

Sasa Polyester, gün içinde yaptığı diğer açıklamada nakdi ve tahsisli sermaye artırımı kapsamında elde edilecek fonun kullanım yerlerini de paylaştı. Buna göre şirket yatırımların finansmanı çerçevesinde 2.182.500.000 TL (yüzde 50), kredi ödemeleri için 1.746.000.000 TL (yüzde 40), işletme sermayesi ihtiyaçları için 436.500.000 TL (yüzde 10) harcayacak.

SASA’dan Sermaye Artırım Kararı! Yatırımlara Fon AyrılacakKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 36,4 TL’den tamamlayan SASA, 17 Ocak 2024’te 33,8 TL’ye kadar düşmüştü. Bu noktadan bir miktar toparlanan hisseler yukarı yönlü hareket etmeyi başardı. SASA, 8 Şubat’ta yüzde 0,8 artışla 39,5 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın