Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SASA Sermaye Artırımını, BRLSM ise Yeni Sözleşmesini Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören Sasa Polyester sermaye artırımını, Birşelim Mühendislik ise yeni sözleşmesini duyurdu. İşte detaylar;
SASA Sermaye Artırımını, BRLSM ise Yeni Sözleşmesini Duyurdu
HABER GİRİŞ

Yatırımcıların yakından takip ettiği Sasa Polyester Sanayi (SASA), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı paylaşımda, sermaye tavanı artırımı kararı aldığını duyurdu. Şirket, Yönetim Kurulu toplantısında, kayıtlı sermaye tavanının 12 milyar TL’ye artırılacağını duyurdu.

Böylece SASA’nın kayıtlı sermaye tavanı 3 milyar TL’den 15 milyar TL’ye çıkacak. Sermaye tavanının geçerlilik tarihi ise 2023-2027 yılları olarak güncellendi.

SASA, günlük yüzde 1 kayıpla 111,6 TL’den işlem görüyor.

Birleşim Mühendislik

BRLSM koduyla işlem gören Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş, BRLSM ve bağlı ortaklığı Erde Mühendislik A.Ş ile Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş arasında İstanbul Finans Merkezi Ziraat Kule – Fit – Out Mekanik ve Elektrik işleri çerçevesinde mekanik tesisat işleri için KDV dahil 13.200.000 euro (726.974.400 TL) değerinde sözleşme imzaladığını duyurdu.

Söz konusu işin süresinin 9 olarak planlandığı aktarıldı. BRLSM, sözleşme haberinin açıklanmasıyla günlük yüzde 2,4 artışla 9 TL’ye çıktı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.