Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sasa Polyester Gaza Bastı! İşlem Hacmine Katkı THYAO’dan Geldi

Günün ilk yarısında yatay performans gösteren Borsa İstanbul’da kapanışa doğru satışlar görüldü ve endeks değer kaybetti. Sasa Polyester kazancıyla öne çıktı.
Sasa Polyester Gaza Bastı! İşlem Hacmine Katkı THYAO’dan Geldi
HABER GİRİŞ

Geçtiğimiz haftalarda 14 Kasım’dan yükseliş hareketine başlayan ve 8000 puanı geçmeye başaran BIST 100 endeksi tekrar frene bastı. Son günlerde dalgalı hareket eden endeks, 28 Kasım’da kapanışını yüzde 0,17 düşüşle 8093 puandan yaptı.

Güne 8115 puandan başlayan BIST 100 endeksi bir önceki kapanışa göre 13 puan azalırken toplam işlem hacmi 100 milyar TL’nin altında kaldı ve 92,8 milyar lira olarak gerçekleşti.

Sasa Polyester Gaza Bastı! İşlem Hacmine Katkı THYAO’dan GeldiKaynak: GCM Yatırım

Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 1,9 artışla orman, kağıt ve basım olurken en çok kaybettiren yüzde 3,2 ile sigorta endeksi oldu. Bankacılık endeksi yüzde 0,9, holding ise yüzde 0,2 düştü.

En yüksek işlem hacmine sahip olan şirket Türk Hava Yolları (THYAO) olurken onu Sasa Polyester (SASA), İş Bankası (ISCTR), Tüpraş (TUPRS) ve Akbank (AKBNK) takip etti.

GCM Yatırım Banner

En çok para girişi olan şirketler Yapı Kredi Bankası (YKBNK), TUPRS ve Oyak Çimento (OYAKC) olarak gerçekleşirken en çok para çıkışı olan şirketler Bim (BIMAS), Turkcell (TCELL) ve Türk Traktör (TTRAK) oldu.

Sasa Polyester Gaza Bastı! İşlem Hacmine Katkı THYAO’dan GeldiKaynak: GCM Yatırım

BIST 100 endeksine dahil şirketler arasında en çok kazandıran son günlerde yükselişiyle dikkat çeken Sasa Polyester (SASA) oldu. SASA, kapanışını yüzde 5,2 artışla 49,1 TL’den yaptı. Onu yüzde 4,8 artışla Eczacıbaşı Yatırım (ECZYT) ve yüzde 4,5 artışla Hektaş (HEKTS) izledi. ECZYT 342 TL’den, HEKTS 22 TL’den günü sonlandırdı.

BIST 100’de en çok düşen şirket yüzde 5 ile İmaş Makina (IMASM) olurken onu yüzde 4,8 düşüşle Alfa Solar Enerji (ALFAS) ve yüzde 4,7 düşüşle Penta Teknoloji (PENTA) takip etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.